Voorwoord Voor de werkgroep was een van de hoog tepunten in het voorbije jaar ongetwijfeld het in werking stellen van haar geheel vernieuwde website. Deze site is voor ons opnieuw een middel om al diegenen die zich in de meest brede betekenis inte resseren voor het verleden van ons dorp, en dat zijn er heel veel, op de hoogte te houden van het werk dat in de werkgroep wordt verzet (en de resultaten daarvan!). Enkele maanden geleden stelde de gemeenteraad de Cul tuurnota vast met als eerste doelstelling het versterken en benadrukken van de uniciteit van de gemeente en het zichtbaar en beleefbaar maken van de cultuurhistorie en de unieke landschappelijke elementen. Hiertegenover staat helaas dat op de budgetten voor archeologie en cul tuurhistorie zodanige bezuinigingen zijn toegepast, dat dit gevolgen zal hebben voor de uitvoering van het beleid en Bedreigend voor het landschap en het dorpsschoon is de discussie over tunnelbouw en varianten voor randwegen, daar waar bijna vijfentachtig jaar lang opeenvolgende ge meenteraden met brede steun vanuit de inwoners dit soort kunstwerken hebben afgewezen dan wel onmogelijk ge maakt. Positief is dat er een voorontwerp bestemmingsplan Buitengebied is gepresenteerd, waarin veel aandacht is geschonken aan de cultuurhistorische waarden. Straks komt het aan op de handhaving daarvan. Presentatie van de nieuwe website van Oud-Castricum tijdens de donateuravond. Ook de Werkgroep Oud-Castricum heeft in de loop der jaren geschiedenis geschre ven en tradities opgebouwd. Een van de meest dierbare daarvan is ons jaarboek, dat ook dit jaar weer voldoet aan watje er van mag verwachten: verschillende inte ressante onderwerpen, breed uitgewerkt, deskundig verwoord en geïllustreerd. dat de mogelijkheden sterk zijn verkleind voor eigenaren van gemeentelijke monumenten om restauratiebijdragen te ontvangen. De gemeente wil informatiebordjes bij mo numenten laten plaatsen, maar in de restauratie van de monumenten zelf participeert de gemeente steeds minder. Ik wens iedereen die dit jaarboek in handen krijgt, veel leesplezier! Frans Duffhues, voorzitter. 2

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 4