De melkboeren in ons dorp In het vorige jaarboek werd teruggekeken op de bakkers die ons dorp in zo'n 100 jaar heeft ge kend of nu nog kent. In het kader van de serie over de middenstanders wordt deze keer de ge schiedenis van enige melkboeren beschreven. Er werd hier al ruim een eeuw geleden melk ge vent, waarvoor we ook verwijzen naar het artikel 'Wie was Geertje ten Wolde-Mooij' elders in dit jaarboek. De vestiging van winkels vond later plaats en sinds 1996 is er in het dorp geen enkele melkzaak meer te vinden, dit in tegenstelling tot enkele bakkers die wel bleven bestaan. Omdat er melkboeren waren die naast zuivelproducten ook kruidenierswaren verkochten, hebben wij ons in dit artikel niet beperkt tot de middenstanders die alleen melk ventten. Voor zover bekend worden echter alle personen genoemd die over een melkwijk beschikten. In het begin van de vorige eeuw was het gebruikelijk dat er melk vanuit de boerderijen werd gevent. Daarin kwam grote verandering toen de melkfabriek 'De Holland' na 1915 tot ontwikkeling kwam en de slijters daar hun melk kochten. De historie van deze fabriek is al uitvoerig be handeld in het 20e Jaarboek. De melkventers die zich hier in de zaak hadden Bakker, Piet senior en junior Bakker, Piet Beentjes, Bank Bos, Jan en Peter Bos, Piet Brakenhoff, Marie Castricum, Cor Castricum, Jan Groot, Nic Kaandorp, Aad, Dorus, Engel en Jan Kaandorp, Gerard Langeveld, Jan senior en junior Lute, Gerbrand en Paul Nijman, Jan Schats, Jur Schilder, Piet Tervoort, Jan senior en Aad Tervoort, Jan junior Veldt, Jan Vermeulen, John Winter, de, Cor Wolde, ten, Huib en Geertje Zonneveld, Klaas vorige eeuw hebben gevestigd en de straten waarin zij woonden of hun Eerste Groenelaan en Breedeweg Schoutenbosch Oude Haarlemmerweg en Burg. Mooijstraat Dorpsstraat Ruiterweg Overtoom Heereweg Dorpsstraat Oude Haarlemmerweg Brakersweg Van Egmondstraat Dorpsstraat Burg. Mooijstraat B akkummerstraat Ruiterweg Schoutenbosch B akkummerstraat Anna Paulownastraat Stetweg Eerste Groenelaan Heereweg Burg. Mooij straat Breedeweg en Eerste Groenelaan Cor Castricum was een van de eerste melkboeren in Bakkum en handelde later in petroleum. 43

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 45