Wethouders: De drie wethouders gedurende deze raadsperiode zijn J.P. van Hemert, J.M. Postma en A.H. Lamme. Ontwikkelingen in deze raadsperiode - Nieuwbouw Jac.P. Thijsse College aan de Bloemen. - Opening milieu-natuurtuin 'Tuin van Kapitein Rommel'. - Opening bezoekerscentrum 'De Hoep'. -Aanleg van het natuur- en landschapspark 'Hendriksveld'. - Bouw vlek E/F in uitbreidingsplan Albert's Hoeve. - Opheffing van de Bethlehemparochie. - Instelling onderzoek mogelijke fusie Akersloot, Limmen en Castricum. Bij het afscheid van de raad begin april 1998, v.l.n.r. zittend: Joop Zandbergen, André Lamme, Jan van Hemert, Koos Schouwenaar, Herman Sterken, Jan Postma en Bert Meijer; staand; Ben Tempelman, Bert Visser, Hans Meppelink, Marian Bijvoet-De Brouwers, Ymte van Gosliga, Ria Beens-Jansen, Fred Weda, Gerda Duinmeijer-Beentjes, Hans van Schoor, Alex van de Ven, Theo Rouwhorst, Piet de Wolf, Irene Bouman en Nettie Deen. Burgemeesterswissel: vertrek Schouwenaar en komst Waal Na een periode van twaalf jaar neemt Koos Schouwenaar afscheid van Castricum. Hij is benoemd per 7 april 1998 tot burgemeester van Maarssen. Op 3 april 1998 is er een afscheidsreceptie in Geesterhage. Castricum neemt afscheid van een burgemeester die midden in de locale samenleving stond en die de sportiefste burgemeester van ons land was. Koos Schouwenaar was meervoudig Nederlands kampioen wielrennen bij de burgemeesters. Met een mogelijke fusie van Castricum, Akersloot en Limmen in het vooruitzicht heeft het ambt van zijn opvolger een tijdelijk karakter en krijgt het predicaat waarnemend-burgemeester. In die functie wordt per 8 april 1998 benoemd de heer C.J.D. Waal. Waal was tot die tijd in vele functies werkzaam: tien jaar als wethouder van Leiden, negen jaar burgemeester van Deventer, voorzitter van de Hogeschool Rotterdam en lid van Provinciale Staten van Zuid-Holland. Als bestuurlijk zwaargewicht is Waal benoemd om het samenvoegingproces in goede banen te leiden; hij is een fervent voorstander en een ambassadeur van de samenvoeging. Op 8 april 1998 wordt waarnemend burgemeester Waal door loco- Waal, burgemeester burgemeester J.P. van Hemert tijdens een buitengewone van 1998 tot2002. raadsvergadering geïnstalleerd. 29

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 31