Carnaval in 1974 in de Pjotrbar. V.l.n.r.: barkeeper Johan Baartsma, Jenny en Piet Bettink. Aan de verouderde inrichting van de bioscoop hebben Piet en Jenny ook het nodige gedaan. In 1976 werden de klap- stoelen in de grote zaal vervangen door nieuwe stoelen met skai-bekleding voor de duurste rangen. In 1996 rea liseerden ze een facelift van de grote zaal. Het toneel, dat nog zo'n 2.50 meter diep was, verdween. Het filmdoek werd twee keer zo grootDe zaal werd uitgerust met 162 comfortabele rode stoelen (waar er vroeger 350 stonden) in een zwart interieur met levensgrote posters. In 1999 werd een tweede filmzaal gerealiseerd door een ingrij pende verbouwing van de voormalige woonruimte aan de voorzijde. De nieuwe zaal kreeg dezelfde inrichting als de grote zaal en heeft 62 zitplaatsen. In de uitnodiging voor de open dag vroegen Jenny en Piet om een gift te doen in de vanouds bekende Bio-bus. Het portiek is in 1966 afgesloten. In 1987 werd de toe gangspui gelijk getrokken met de voorgevel van de bio scoop. Het loketje waarachter vele jaren kaartjes werden verkocht door Jo Brakenhoff en later door Marie Braken- hoff, ook bekend als melkventster, zullen nog maar weini gen zich herinneren. Jenny Bettink: "Wij hebben altijd gestreefd naar goede films. We heb ben nooit het genre vechtfilms in huis gehaald. Piet en ik waren filmliefhebbers. Als zelfstandige bioscoop ben je vrij om films te kiezen. Een keer in de maand waren er filmvertoningen. Je kon dan drie films zien. Op de BBC en CNN waren regelmatig filmbesprekin gen en zo kwamen we er achter dat er een bijzondere film op komst was. Dat was Schindler 's List. We be stelden de film en kregen te horen dat die pas over een jaar zou verschijnen. Toch reserveerden we de film alvast en zo kregen we het voor elkaar dat we deze al in de tweede week na de verschijning konden draaien. Bioscopen in de omliggende plaatsen gingen te keer; waarom zij wel en wij niet. Ze kregen als antwoord dat het kwam doordat wij het aangedurfd hadden om zo vroeg te reserveren. Een groot succes was ook de film Titanic. Die heeft 26 weken bij ons gedraaid. Piet en Jenny Bettink voor het theater. De affiches kregen we vroeger kant en klaar met de film aangeleverd. Een biljet met het programma lie ten we drukken en dat brachten we zelf rond bij vaste adressen. We namen in 2004 afscheid met een receptie. Natuur lijk was het wel moeilijk na 32 jaar, maar het werd te veel voor ons. Op de dag dat Corso werd verkocht, kreeg Piet een hartinfarct en later moest hij een by- passoperatie ondergaan. Enkele jaren later overviel hem een andere ziekte, waaraan hij na korte tijd in februari 2007 overleed. Nieuwe eigenaar In 1991 streek de student economie Erik Weel in Castri- cum neer. Hij kende het dorp vanwege de zweefvliegclub, maar verder had hij er geen banden mee. Hij ontdekte in 2004 dat de bioscoop te koop stond. Hij vond het een mooi gebouw en slaagde erin om het in november van dat jaar te kopen. Nadat eerst Patrick Wentink er de scepter zwaaide, nam hij in 2009 de directie zelf over. De dagelijkse leiding kwam in handen van Bianca Sinnema en Robert de Lange. In apparatuur, luchtverversing en verwarming werden nog enkele investeringen gedaan, maar nu is het theater hele maal klaar voor de toekomst. De nieuwste digitale pro jectoren, zelfs met 3D staan ter beschikking. Het sjouwen met grote zware filmrollen is nog zelden nodig. De films worden afgeleverd op een harde schijf en komen sneller ter beschikking. Wat wel hetzelfde is gebleven, is dat het programma zoveel mogelijk wordt afgestemd op de vraag naar kwaliteitsfilms. Jaarlijks bezoeken tussen de 50.000 en 60.000 mensen het theater. De inzet van de familie Bettink, Jan Res en vele anderen is niet voor niets geweest. Alle reden voor de vie ring van het 75-jarig bestaan! Niek Kaan 14

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 16