Ook voor Vitesse was de Corso een uit komst, zowel voor lezingen (sportverslag gever Leo Pagano) als voor feestmiddagen voor de jeugd. Heel bijzonder was een doopdienst die in de bioscoop is gehouden. In 1962 werd daar de tweeling Ingeborg en Ellen van Amelrooy door dominee Papineau Salm gedoopt. Er was brand geweest in de dorpskerk en in ui terste nood werd de kerkelijke plechtigheid naar de bioscoop verplaatst. Elkerlyc In 1951 werd de Kunstkring Elkerlyc op gericht, met kapelaan Heemskerk als gees telijk adviseur. Het doel was een cultureel verantwoord programma te brengen. Ver schillende grote namen zijn in het theater opgetreden, waaronder Jan Musch, An ton van Duinkerken en zelfs Albert van Dalsum. "Die was niet zo moeilijk als som mige andere artiesten aldus Loek Zonneveld. "Hij stond gewoon in zijn onderbroek in de hal om zich te verkleden. Kleedkamers waren er uiteraard niet in de bioscoop. Er moest maar wat geïmproviseerd worden in een gangetje of zo. Loek maakte zichzelf nog eens verdienstelijk door onderweg naar de kachel onder het toneel Kitty Knappert te helpen bij het losmaken van haar bh. Er waren er ook die meer noten op hun zang hadden, zoals de voordrachts kunstenares en chansonnière Georgette Hagedoorn. Voor haar is hij wel zes keer over de balken van de zolder van de bioscoop geklommen om aan haar bijzondere wensen voor de belichting te voldoen. Zijn geduld werd daarbij zodanig op de proef gesteld dat de naam van de actrice nu nog moeilijk over zijn lippen komt. De culturele kring werd in 1959 opgeheven en er kwam een einde aan be proevingen van de artiesten en de 'toneelknecht'. De grote zaal van het Corsotheater, zoals die er tot ver in de zeventigerjaren uitzag. Onder het toneel stond een gaskachel van waaruit warme lucht de zaal in geblazen werd. Het was geen genoegen om ervoor te zitten. bekende dansband in Castricum en omgeving, maakt Piet deel uit. Later werd hij drummer in een jazzband, met zangeres Ann Sterreman, die voor Amerikaanse militairen optrad in Frankrijk, Zwitserland en Turkije. In 1962 leerde hij Jenny Harrevelt kennen in de nacht club Extase in Bergen en in 1966 trouwden ze. Vanaf die tijd werkten beiden regelmatig mee in de bioscoop en zo doende verliep de overname probleemloos. Ongeveer ge lijktijdig lieten ze een uitbouw maken aan de achterzijde voor de realisering van de bij velen nog bekende Pjotr-bar. Jenny: "De bar was een succes. Het zat iedere avond vol. Twee bedrijven tegelijk runnen was een zware opgave. In 1978 hebben we de zaak weer gesloten; het was niet vol te houden. Later is het onze woonruimte geworden met een verdieping erop. Bettink alleen-eigenaar In 1962 overleed Jan Res en overeenkomstig de afspraken kwam de bioscoop nu volledig in handen van Roland Bet- tink, die daarvoor nog wel de overeengekomen afkoop som moest betalen. Jans broer, bollenkweker Frits Res, zal veel eerder zijn uitgeloot. Die had intussen wel de smaak te pakken ge kregen van het bioscoopbedrijf. In 1939 heeft Frits samen met een bollenkweker Jan van Lith 't City-theater in Hil- legom opgericht. Piet en Jenny Bettink namen in 1972 de bioscoop van hun vader over. Roland Bettink en zijn vrouw gingen verderop in de Dorpsstraat wonen en Piet en Jenny betrokken de bovenwoning. Al vanaf zijn schooltijd was muziek en vooral jazz de grote passie van Piet. Charley Parker en Miles Davis behoorden tot zijn idolen. Hij drumde in een schoolband met onder anderen Martin Biesterbos, Victor Kijzers en Harry Brakenhoff. De naam 'Flashpoint Six' is nog blijven hangen. Ook van het Metro-kwintet, een Piet Bettink bij de filmprojector.

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 15