VRIJDAG ZATERDAG715 en .Dl ZONDAG scoop. Hij heeft dat werk toen enthousiast weer opgepakt. Loek: "Ik werd op het laatst een beetje als de bedrijfslei der van de bioscoop gezien. Ik heb nog eens voor elkaar gekregen dat de beroemde film 'Greasebij ons eerder draaide dan in de grote bioscopen in de omgeving. Het vertonen van tekenfilms heb ik er ook doorgekregen. Die waren een groot succes en bovendien kostten ze toen nog niets ook. Ik ben ook wel een beetje trots op mijn aandeel in de invoering van de speciale donderdagavondfilm. De eerste film heette 'Moederen dat werd zo 'n succes dat die zelfs drie weken bleef al was dat niet de opzet. Loek was kind aan huis in de bioscoop en herinnert zich heel wat hoogte- en dieptepunten. "Na de oorlog was het nodig om het vergeelde filmdoek te vervangen. Dat moest helemaal uit Engeland komen en het zou nog al wat kos ten. Het kon wel goedkoper volgens schilder Theo Weda. Hij zou het wel een verfbeurt geven. Aldus geschiedde, maar tijdens de voorstelling droop het condenswater van het bewerkte doek. Het werd zo erg dat Roland Bettink er tijdens de voorstelling af en toe een wisser overheen moest halen. Nu moest er zeker een nieuw filmdoek worden aan geschaft. Loek Zonneveld voor de vitrine met filmaffiches. Jaap Stuifbergen en Loek Zonneveld timmerden in 1987 ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de bio scoop een bijzonder programma in elkaar met films van Roland Bettink, zoals 'Ditjes en Datjes van Castricum', kleine rapportages over de eigen omgeving en een nog ou dere film over het uitgaan van de r.-k. kerk die in de jaren '30 was gemaakt door De Jong van het Biograaftheater, bekend van de jaarlijkse kermis. Er was zoveel belangstel ling voor dat er wel acht voorstellingen gegeven moesten worden. De 41 -jarige loopbaan van Loek Zonneveld bij het theater eindigde in 1988, maar voor zijn gevoel liep hij er gisteren nog rond. 8 uur 9.30 uur 8 uur Filmaffiche van het Corsotheater uit de vijftiger jaren. Andere activiteiten Het Corsotheater werd behalve voor filmvertoningen regel matig gebruikt voor diverse doeleinden. Soms traden er pa ragnosten op. Chris van Keeken (1923) bezocht rond 1942 met zijn vader zo'n voorstelling van een helderziende. "Die man gaf uitleg aan de hand van foto 's, dus wij hadden er ook een paar meegenomen van drie zusters van mijn vader die in Indië woonden. Volgens de helderziende ging het wel goed met die tantes van me en hoefden we ons geen zorgen te maken. Er viel niet te spotten met de helderziende. Soms werden mensen de zaal uitgestuurd, omdat ze zijn blik zouden vertroebelden. In de jaren vijftig organiseerde de supportersvereniging van CSV er jaarlijks een sinterklaasfeest voor kinderen van de leden. De echte Sint in de persoon van Henk van Elven kwam dan. Men nam het in die tijd nog niet zo nauw met de tere kinderzieltjes. Enkele keren is een jon getje echt in de zak gestopt en schreeuwend het theater uitgedragen. Japie Sanders en Pietje Eikel overkwam dat. Veel kinderen in de zaal verstijfden van schrik en waren in tranen. Van de feestelijke stemming was dan niet veel meer over. Ze waren wel verbaasd als ze de slachtoffers de volgende dag weer in het dorp of op school tegenkwamen. 12

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 14