Jeanne Groentjes-Vleugel Niek Kaan Officiële opening van het nieuwe raadhuis door Johan Remkes, com missaris van de koningin. Oktober 8 Officiële opening van het nieuwe raadhuis. De lo catie Limmen en het paviljoen De Loet worden niet meer gebruikt. Tijdens het open huis kan ook ken nis worden gemaakt met burgemeester Mans. 11 Fons Mooijman, oud-raadslid, is overleden. 12 Hans Kramer neemt afscheid van de gemeente. Hij was er sinds 1978 werkzaam in diverse leidingge vende functies. 19 30 Carnavalsvereniging De Windtrappers wordt na veertig jaar opgeheven. Het resterende batig saldo gaat naar het Sociaal Carnaval. November 2 Allerzielen op de begraafplaats van Onderlangs, waarbij graven worden verlicht en gedecoreerd als eerbetoon aan de overledenen. 5 Gerard Veldt, Harry de Water en Frank Bruggeling nemen afscheid van de vrijwillige brandweer. 9 De gemeente Castricum is winnaar van de CO2- besparing Award. 17 In Geesterhage is een Centrum voor Jeugd en Gezin gevestigd. Wethouder Meijer verricht de opening. 18 De Stichting Welzijn Castricum organiseert, als dank voor de inzet van de vrijwilligers in de ge meente, een feestelijke bijeenkomst in het Jac.P. Thijsse College. 20 Het jubileumjaar van de Sint Pancratiuskerk is of ficieel beëindigd met een plechtige viering. Aan het einde van de viering wordt het Jubileumboek 1100 jaar Sint Pancratiuskerk 1911-2011' gepresenteerd. 21 Negen organisaties in de gemeente ontvangen een bijdrage van het RaboCoöperatiefonds voor doel einden variërend van speeltoestellen tot leescafé. 26 Het geheel vernieuwde PWN-bezoekerscentrum De Hoep is heropend. 27 John Heideman presenteert zijn boek 'Castricum en Bakkum tijdens de Tweede Wereldoorlog'. 29 Bij het Groot Castricums Dictee, dat voor de vijfde keer wordt gehouden, nemen scholieren het op te gen een ploeg ouderen. Han Peusken schreef het dictee en Geert van Diepen, schrijver en muzikant, draagt het voor. December 1 In het raadhuis is een expositie te zien over het le ven en werk van architect Jan Stuyt, ontwerper van het oude raadhuis en de Sint Pancratiuskerk. 5 De gemeente en de ondernemers zetten hun hand tekening onder de instelling van een Ondernemers fonds dat wordt gevoed door heffing van reclame belasting en bestemd is voor het aantrekkelijker maken van het winkelgebied. Er komt toch geen glasvezelnet in de gemeente. On danks maandenlange actie van de initiatiefnemer is het aantal aanmeldingen te gering en een netwerk dus niet rendabel. Kerstsamenzang op Bakkums pleintje met begelei ding van de muziekvereniging Emergo. 30 Opening van het 'Strandvondstenmuseum' van Menno Twisk aan de Geversweg. De verzameling van strandvonder Thijs Bakker is daar onder andere te zien. Feestelijke viering in de kerk Maria ten Hemelop- 8 neming in Bakkum ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan. Piet Borst, die in het dorp bekend stond als 'de aardbeienman', is overleden. 24 124

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 126