4 Oud-wethouder Jan van Hemert is overleden. 27 Het straattheater van het zomer-theaterfestival De Ka ravaan geeft voorstellingen op het Bakkerspleintje. 31 Het sfeervolle 'Uit Je Bak festival' in het Willem de Rijkeplantsoen trekt honderden bezoekers. Augustus 13 Piet Veldt, erelid van de Castricumse Reddingsbri gade 'De Strandlopers', is overleden. 20 Het Verhalenpaviljoen biedt gelegenheid om verha len te vertellen over een bijzondere plek of ernaar te luisteren. Op initiatief van de kustgemeenten en de provincie Noord-Holland trekt het evenement langs zes kustplaatsen. 23 CityCamp wordt vervolgd, waarbij verschillende gezinnen voor hen onbekende gasten ontvangen. Op De Brink kan tijdelijk gekampeerd worden. September 2 Tijdens een vrijwilligersmarkt op het Bakkerplein tje presenteert de Rode Kruis-afdeling Castricum een nieuwe sociale activiteit: 'Meet Eat'. Drs. Toon Mans, voorheen burgemeester van Hil- legom, is benoemd tot burgemeester van Castricum en wordt geïnstalleerd tijdens een buitengewone raadsvergadering. 8 De stichting Reanimatie Castricum neemt afscheid van haar oprichter Katja Boonstra. Voor haar 35-ja- rige dienstverlening heeft ze van de Hartstichting een onderscheiding ontvangen. 9 Een replica van het vroegere tuinhuis is terugge plaatst in de Tuin van kapitein Rommel. Het origi neel stond bij Zorgcentrum De Boogaert waar het in verval was geraakt. De ViVa! Zorggroep draagt het nieuwe tuinhuis over aan de gemeente. 10 De Sint Pancratiuskerk, het oude raadhuis en het voormalig café De Landbouw (thans jongerencen trum De Bakkerij) bestaan 100 jaar. De opening van de Open Monumentendag staat in het teken van deze jubilea. 10 'Culinaire Lifestylemarkt' in het dorpscentrum. 10 Opening van het nieuwe clubhuis van de hockey club op het sportpark Wouterland. 10 Vitesse '22 opent officieel de nieuwe kleedkamers, die dankzij de medewerking van veel vrijwilligers gerealiseerd zijn. 15 Het clubhuis van de Tafeltennisvereniging Castri cum is door brand verwoest. Overdracht van een replica van het vroegere tuinhuis van de fami lie Rommel door de heer Luciën van Ruth, bestuurder van de Viva! Zorggroep aan wethouder Hilbrand Klijnstra. 17 De Uitmarkt van Castricum', waarbij diverse orga nisaties hun programma presenteren, vindt plaats in de bibliotheek. 17 'Castricum Culinair': zes restaurants schotelen het publiek op het pleintje in Bakkum hun specialitei ten voor. Een bonte parade van mensen die verbonden zijn met de lokale duurzame energiecoöperatie CALo- rie, trekt door de componisten- en zeeheldenbuurt om iedereen attent te maken op energiebesparende maatregelen. 25 Dartspeler Jimmy Hendriks verovert de wereldtitel voor jeugdspelers. 28 Ernst Mooij presenteert zijn boek 'Een groene oase tussen Kaasstad en Staalstad', waarin de verschil lende landschapstypen in de gemeente worden be schreven. 123

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 125