29 Drie inwoners van de gemeente krijgen een Konink lijke onderscheiding; het zijn mevrouw G.C.M. Blok ker en de heren W. Weber en F.A.J. Scheepmaker. Mei 6 De gemeente kondigt forse bezuinigingen aan op subsidies voor de culturele sector. 10 De actiegroep 'Bescherm Bakkum'heeft met vijfdui zend steunbetuigingen het verzoek ingediend om van oud-Bakkum een beschermd dorpsgezicht te maken. 11 Afscheidsreceptie van Esther Hollenberg bij haar vertrek als directeur van Forte Kinderopvang. Es ther Zijl volgt haar op. 13 De muziektheatergroep C-Squad voert de show Fa med op in Theater De Dansende Duinen. 13 Jan Twisk, bloembollenkweker en pionier in agrari sche schade-expertise, is overleden. 14 De Informatiewinkel van de stichting Landschap Noord-Holland in het dorpscentrum, die groten deels door vrijwilligers werd gerund, is definitief gesloten. 15 De Dubbele Lus wordt gelopen en er is een grootse spinningmarathon op het Bakkerspleintje. Beide evenementen zijn verbonden met de doelstellingen van Alpe d'HuZes om geld in te zamelen voor kan keronderzoek. 21 Op meer dan dertig beachvolleybalvelden wordt dit weekend door ongeveer 300 teams gespeeld. 25 Truus Witkamp wordt in de bloemetjes gezet van wege haar 65-jarig lidmaatschap van de Tennisclub Bakkum. 29 Groot vocaal festival Van Dorp tot Kust. Op zes po dia treden zo'n 20 koren en bands op uit de regio. Juni 1 Kampeerterrein Bakkum heeft er een filmzaaltje bij in de vorm van twee geschakelde zeecontainers. 2 Jaap Dekker, 40 jaar begeleider van teken- en schil derwerkgroepen van Perspectief, is overleden. 4 Het 50-jarig bestaan van de Amateurtuindersvereni- ging Castricum wordt gevierd, onder meer met een puzzeltocht over de vier tuincomplexen. 5 In het kader van 'Beleef Castricum' zijn bij de his torische verenigingen in de drie dorpskernen ten toonstellingen te zien van foto's van favoriete plaat sen in de gemeente. 6 Op de ledenvergadering van de biljartvereniging 'Onder Ons' is Jan Feeke, oud-topbiljarter, bij zijn afscheid benoemd tot erelid. 122 9 Tijdens een inspraakavond over de gemeentelijke Voorjaarsnota worden veel protesten geuit tegen de voorgenomen bezuinigingen die ernstige gevolgen kunnen hebben voor verschillende instellingen, zo als de bibliotheek en de VVV. 16 De oud-directeur van de Paulusschool, Jan Brug- geman, is overleden. 18 Kunstmarkt bij Toonbeeld. Het evenement valt sa men met de bekende Kunstfietsroute. 20 Jo Stevens 1918) is overleden. Hij was de oprichter van zaken voor dames- en herenkleding en zal ook in herinnering blijven als prominent pleitbezorger voor de belangen van de plaatselijke middenstand. 23 Een nieuwe Balatonfüredbank wordt door wethou der Klijnstra onthuld. 24 De gemeente Castricum organiseert wederom de lokale Veteranendag. 27 Platform 'Ons strand' is opgericht. Een groep in woners, die zich ernstig zorgen maakt over de ver gaande bebouwing en vercommercialisering van het strand en omgeving, heeft zich verenigd. 27 Tennisser Martin Verkerk en coach Alex Reijnders openen de 55e editie van het 'Biesterbos Open' op de tennisbanen van TC Bakkum. 30 De gemeenteraad besluit tot teleurstelling van het platform 'Ons strand' een nota van burgemeester en wethouders over de verdere ontwikkeling van het strand goed te keuren. Juli 2 Na bijna dertig jaar stoppen Ber, Jan en Gonnie Veldt met het biljartcentrum in Geesterduin om van hun pensioen te gaan genieten. Er is een druk be zochte afscheidsreceptie. Het biljartcentrum wordt door een stichting overgenomen. 4 De Augustinusschool viert het 90-jarig bestaan. 9 Kindertehuis Antonius sluit met een kort officieel programma na 75 jaar zijn deuren. De zorg wordt voortaan geboden in kleinschalige voorzieningen. 10 Tinus Zijp, vroeger typograaf bij drukkerij Boesen kool en koster van de Pancratiuskerk, is overleden. 10 Jimmy Hendriks wordt Europees jeugdkampioen darts. 11 Cees Waal is overleden. Hij was van april 1998 tot eind 2001 waarnemend burgemeester van Castricum. 11 Anneke van Wallenburg-Laban is overleden. Ze was zeer actief in het Castricumse verenigingsle ven, onder andere voor dorpshuis De Kern en de schildersclub Perspectief.

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 124