Kroniek 2011 van Castricum en Bakkum Januari I De kern Castricum-Bakkum telt 22.664 inwoners. 18 In verband met de reconstructie van de Vinkebaan worden 22 populieren gekapt. Ze zullen worden vervangen door meer duurzame bomen. 18 Mies Waasdorp-Sonius, medeoprichtster van de peuterspeelzaal ft Drempeltje, thans onderdeel van Forte Kinderopvang, is overleden. 27 Massaal verzet tegen de plannen voor een modern kantoorgebouw aan de Van Oldenbarneveldweg bij de entree van Bakkum. 28 Uitslaande brand aan de Zeeweg in een woonhuis behorende tot de rijksmonumenten van het complex Duin en Bosch. Februari 7 Afscheid van brandweercommandant Petra Abma, die dezelfde functie in Alkmaar gaat bekleden. An gela den Besten volgt haar op. II Presentatie van een nieuwe website voor dorpshuis De Kern: dekerncastricum.nl. 12 Sportverkiezingen van het jaar 2010: sportman werd Maarten Stekelenburg, sportvrouw: Tessa Brouwer, sporttalent: Jimmy Flendriks, sporter met beperkingen: Willem van Veldhuijsen, sportteam: voetbalclub Meervogels'31. 12 Feestelijke bijeenkomst ter viering van het 20-jarig bestaan van de Speel-o-theek 'Humpie Dumpie'. 13 Carnavalsmiddag voor mensen met een verstande lijke beperking in een grote tent op De Brink. 22 Boukje Riethorst-Nij huis, vele jaren leidster van padvindersgroepen, is overleden. 24 Vanwege de grote belangstelling worden de Castri- cumse avonden met muziek, verhalen, cabaret en beelden uit de vijftiger en zestiger jaren herhaald. Maart 10 Wethouder Zonjee-Zonneveld heeft een digitale informatiezuil bij het VVV-kantoor in gebruik ge steld. Eenzelfde zuil is bij restaurant Johanna's Hof te vinden. 15 Informatiebijeenkomst voor belangstellenden voor woningbouw op het terrein van Duin en Bosch. 19 Een grote bus rijdt door de gemeente om bezuini gingssuggesties van inwoners te verzamelen. De gemeente moet de uitgaven met ongeveer vijf mil joen euro verlagen. 27 Feestelijke presentatie van de dichtbundelBakkum Bruin' van Bob van Leeuwen. 31 Juf Ineke Verbeek neemt na 40 jaar afscheid van de Paulusschool. April 13 Ton de Groot geeft een presentatie in het oude raadhuis over zijn zoektocht naar in Castricum ingeschreven Jo den die omkwamen in de Tweede Wereldoorlog. 15 Tijdens de jaarvergadering van de Hengelsport Ver eniging Castricum ontvangt Kees Bedeke, secretaris van de vereniging, een Koninklijke onderscheiding. 17 Informatieplatform geopend in de bibliotheek. Het wordt onderhouden door een samenwerkingsver band van organisaties in Castricum die zich bezig houden met duurzaamheid, natuur en milieu. 28 In het bezoekerscentrum De Hoep vindt een muzi kaal en creatief feestprogramma plaats ter gelegen heid van het afscheid van burgemeester Emmens- Knol. Tijdens een buitengewone raadsvergadering, waarin zij de ambtsketen overdraagt aan loco-bur gemeester Christel Portegies, ontvangt zij de ge meentelijke onderscheiding. Burgemeester Aaltje Emmens-Knol heeft bij haar afscheid de ambtsketen overgedragen aan loco-burgemeester Christel Portegies in aanwezigheid van commissaris van de koningin Johan Remkes en plaatsvervangend raadsvoor zitter Fred de Haan. 121

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 123