Jaarverslag 2011 Ook in 2011 is de werkgroep betrokken geweest bij diverse activiteiten op het terrein van cultuur historie. Zo diende het bestuur in februari schrif telijk een bezwaar in bij het gemeentebestuur te gen de nieuwbouwplannen rondom de villa aan de Van Oldenbarneveldweg 53 in Bakkum. In verband hiermee schakelde de werkgroep tevens de Bond Heemschut in om haar invloed te laten gelden voor het behoud van cultureel erfgoed op de betreffende locatie. Er werden verschillende kleine exposities in zo wel De Duynkant als in andere gebouwen geor ganiseerd. Voor het eerst werd samen met de his torische verenigingen uit Akersloot en Limmen een gezamenlijke tentoonstelling ingericht, die de naam 'Beleef Castricum' kreeg en bestond uit foto's van inwoners uit de gemeente Castricum. De belangrijkste gebeurtenissen volgen nu in chronologi sche volgorde: 3 januari: nieuwjaarsreceptie in De Duynkant; 24, 25 en 26 februari: prolongatie van 'n Castricumse avond' in hotel Borst wegens groot succes in novem ber 2010; 12 mei: Antoinette van Boxtel treedt af als secretaris. Albert Lourens volgt haar op. Hans Ebels neemt af scheid als penningmeester. Hij wordt opgevolgd door Jan Kamphuys; 28 juni: op advies van de werkgroep stellen burge meester en wethouders de straatnaam 'Schinjer' vast voor een nieuwbouwplan aan de Oude Haarlemmer weg; 10 en 11 september: medewerking aan de viering van het 25-jarig jubileumweekend van Open Monumenten dag in drie honderdjarige panden in de Dorpsstraat; 17 september: deelname aan de manifestatie 'Cultuur proeven' met een stand in de bibliotheek; 27 september: Gerard Veldt volgt penningmeester Jan Kamphuys op, die om gezondheidsredenen is afgetreden; 24 oktober: uitreiking van het 34e Jaarboek aan de pas benoemde burgemeester Toon Mans in het nieuwe ge meentehuis. Tevens een presentatie van de stamboom van de familie De Vries en de geschiedenis van 100 jaar bakkers in het dorp. De burgemeester schenkt de werkgroep symbolisch de antieke raadstafel met stoe len door de overhandiging van twee oude voorzitters hamers; 15 november: schriftelijk verzoek aan het college om te reageren op het voorstel tot mogelijke uitbreiding van De Duynkant; 17 november: donateursavond in Geesterhage met een lezing van Hans Nauta over de luchtoorlog boven Noord-Kennemerland tijdens de Tweede Wereldoor log. Tevens presenteert de werkgroep haar vernieuw de website die officieel de lucht in gaat; In 2011 verscheen het infobulletin voor de leden van de werkgroep twee keer. Besloten werd om ter vervanging van dit bulletin de website te voorzien van een deel dat uitsluitend toegankelijk is voor werkgroepleden. De ac tiviteiten van de werkgroepleden zijn ingedeeld in vier taakgroepen, waarvan hierna een verslag volgt. Taakgroep archiefbeheer, foto en film Archiefbeheer (Peter Levi) Ook dit jaar heeft de werkgroep weer veel nieuw materi aal geschonken gekregen, zoals boeken, kaarten, foto's en voorwerpen met betrekking tot Castricum en Bakkum. Al dit materiaal wordt dan verwerkt en beschreven. Er is een begin gemaakt om de inhoud van de bevolkings registers van 1920-1939 in het digitale huizenbestand op te nemen. Voor onze collectie voorwerpen is er een plan gemaakt om die beter te ontsluiten. Het boekenbestand wordt constant aangevuld met nieuw aangeschafte of geschonken exemplaren. Het is de bedoe ling dat dit bestand in 2012 ook via de website toeganke lijk wordt. In oktober is de nieuwe website gereedgekomen. De nieu we webbeheerder is Arend Bron die er voor zorgt dat er nieuwe informatie op de website komt. Foto- en film (Peter Levi) Zoals elk jaar zijn er dit jaar weer veel foto's door de Cas- Burgemeester Toon Mans ontvangt het 34e Jaarboek uit handen van Frans Duffhues. 117

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 119