Simon Zuurbier Na overleg met de districtsschoolopziener en de pastoor is de begintijd van de school vastgesteld op 8.45 uur. Een 60-tal inwoners had gepleit voor 9.00 uur, opdat de kinde ren nog voor het begin van de school eerst de kerk zouden kunnen bezoeken. 16 augustus 1911 Bij de verkiezingen van 11 juli worden de raadsleden Theodorus Dijkman, Joseph M. Goes en Petrus Kuijs Pzn herkozen. Goes wordt als wethouder herkozen. De gemeente Limmen heeft voorgesteld om aan de Rijksstraatweg tussen Limmen en Castricum een nieuwe twee meter hoge hardstenen scheipaal te plaatsen en de oude stenen grenspaal, die in slechte toestand verkeert, naar de Zanddijk te verplaatsen. De gemeente Castricum wordt gevraagd de helft van de kosten te dragen. Het voor stel wordt aangenomen. 5 september 1911 Met de heer Trompetter wordt een bedrag van ƒ100,- over eengekomen voor het vullen, aansteken en uitdoven van de straatlantaarns, met name van 17 stuks en van de ver ste drie alleen het vullen, terwijl van de heren Peijs en Stuifbergen zal worden gevraagd die drie te willen aanste ken en uitdoven. 18 oktober 1911 De burgemeester van Limmen stelt voor om gezamenlijk in een ziekenbarak te voorzien. De raad is niet genegen om voor gezamenlijke rekening een ziekenbarak te Castricum te laten inrichten. 15 november 1911 Het provinciaal bestuur merkt op dat er in Castricum nog steeds geen inrichting bestaat tot afzondering van lijders aan besmettelijke ziekten (vanwege de bedreiging van de cholera epidemie). Er wordt opgeroepen om aandacht te schenken aan de bouw van een ziekenbarak en voorge steld om samen met de gemeente Limmen te komen tot de bouw van een ziekenbarak. Een besluit wordt aange houden. 16 november 1911 Eerste vergadering in het nieuwe raadhuis. De tafel uit het oude raadhuis wordt verkocht aan de Amsterdamse anti quair Staal voor 400 gulden. GS geven goedkeuring voor het oprichten van een acety- leengasinstallatie in een gebouwtje bij het nieuwe raad huis. Het te ontwikkelen gas is voor de verlichting van het raadhuis en de woning van het hoofd der school. Jacobus Lute vraagt vergunning voor het plaatsen van een toestel voor de ontwikkeling van acetyleengas, sys teem carbid in water tot het verschaffen van licht in de woning en werkplaats van de verzoeker, in de woning en timmermanswerkplaats van G. Kabel, de woning van P. Klinkhamer en die van D. Bakker. 6 december 1911 Er wordt besloten om het onderwijzend personeel gedu rende 5 maanden vanaf december t/m april een tegemoet koming te geven van 5- per maand. De kosten bedragen dan in totaal ƒ45,- per maand voor het gezamenlijke per soneel. 31 december 1911 De gemeenterekening over het jaar 1911 telt aan ontvang sten 62.820,- en aan uitgaven 62.419,-, zodat er een batig saldo is van 401,-. Provinciaal verslag over 1911 betreffende Krankzinnigengesticht 'Duinenbosch' te Castricum Het verplegend personeel bestaat in 1911 uit 78 verpleegsters en 34 verplegers. Tengevolge van de vermeerdering van het uitwonend personeel doet zich de woningnood te Castricum sterk gevoe len, zodat thans personeel te Heiloo en Uitgeest woonachtig is. Daar dit niet in het belang van het gesticht kan worden geacht, zal uitbreiding van het aantal ambtswoningen spoedig nodig zijn. Met de bouw van een dokterswoning, een hoofdverplegers- een parkwachters- en zes dubbele woningen voor ge- stichtspersoneel wordt aangevangen. Loop der bevolking van Duinenbosch: aanwezig op 1 januari 1911550 en op 31 december 1911: 649. 116

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 118