4 mei 1911 Er wordt besloten om mej. J.J.Vahl, verloskundige te Heiloo, te benoemen tot vroedvrouw. Dat gebeurt met in gang van 15 mei en voorlopig voor een jaar. 24 mei 1911 De commissie tot voorbereiding van de oprichting van een elektrische centrale voor West-Friesland verzoekt aan het gemeentebestuur om een principiële niet bindende beslissing te nemen omtrent aansluiting van de gemeente Castricum. Met hetzelfde doel heeft ook de fCennemer Electriciteit- Maatschappij te Bloemendaal een verzoek aan het ge meentebestuur gericht. Deze verzoeken zijn voor ken nisgeving aangenomen en er is besloten een afwachtende houding aan te nemen. 31 mei 1911 Er wordt een heffingsverordening vastgesteld tot terugbe taling van de kosten van het onderwijs die de gemeente Castricum aan de gemeente Alkmaar zijn verschuldigd. Het betreft de kinderen uit Castricum die de openbare la gere scholen in Alkmaar bezoeken. De kosten bedragen 18 gulden per leerling per jaar en dienen door de betreffende ouders te worden betaald. 10 juni 1911 Bij het vee van heel veel boeren is de besmettelijke ziekte mond- en klauwzeer uitgebroken. 19 juli 1911 De raad wordt op de hoogte gebracht van het feit dat de balken in het nieuwe raadhuis niet naar wens liggen en dat de architect, de heer Stuyt, er voorstander van is dat onder de balken een plafond zal worden aangebracht. De raad geeft er echter de voorkeur aan om het te laten zo als het nu is. Zij meent dat de lagere zolder in de raadszaal wanstaltiger zal staan dan de balken. <%L De nieuwe Pancratiuskerk in aanbouw. Links achter is nog een stukje van de oude kerk te zien, dat na voltooiing van de nieuwe kerk werd gesloopt. Dit plankje is door een metselaar achtergelaten tijdens de bouw van de kerk. In Alkmaar woonde een familie Querelle, verder zijn geen gegevens bekend. '«—.«■n.-jifrtii., a,'

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 117