kijk, dan is dat kleine stukje één brok levende natuur en je leven een gelukje ied 're dag en ieder uur als dan later de spinazie bij 't diner wordt opgediend is er naast de consternatie toch de vreugde: 't is verdiend! waarde jubileum-wieder en gij feestdag-schoffelaar, op dat akkertje lééft ieder zonnig, zalig, kloek en klaar strakjes valt de oogst met name als een weelde in uw schoot 'koude grond' of via ramen! 't maakt uw vreugde levensgroot. Philie Broekmeijer, het jongste lid. Viering van het 50-jarig jubileum. 91 Educatie Het bestuur beseft terdege dat een succesvol le toekomst te maken heeft met een groeien de belangstelling voor het tuinen, met name bij de jeugd. Het ontwikkelt dan ook plannen om op het complex aan de Korte Brakersweg schooltuinen in te richten. In 2000 krijgen Gedicht van A. van Kluyve in het Nieuwsblad voor Castricum bij het 10-jarig bestaan van de vereniging in 1971. In 1981 en in 1986, toen de vereniging respectievelijk 20 en 25 jaar bestond, werd een receptie voor de leden ge organiseerd; over het algemeen waren de feestelijkheden bescheiden van aard. In 2001 vierde de vereniging haar 40-jarig jubileum. Op 5 mei was er een receptie voor leden met aanhang en ge nodigden; 125 personen waren van de partij. Op 30 juni werd het feest op De Bloemen succesvol verder gevierd met een barbecue. Dit jaar zag de vereniging Abraham en vierde dat op 4 juni. De feestelijke dag begon vanuit het clubgebouw aan de Bree- deweg met een fietspuzzeltocht langs de vier complexen en daarna was er een receptie met loterij. Muziekvereniging Emergo verzorgde de muzikale omlijsting. De 82-jarige Co Huisman vierde ook het feit dat hij 50 jaar lid was van de vereniging. Philie Broekmeijer, de 13-jarige dochter van de voorzitter, was op dat moment het jongste lid. Kijkdagen Op zaterdag 29 juni 1996 vindt er een primeur plaats op het tuincomplex Breedeweg. De vereniging organiseert een 'Kijkdag'. Het doel van deze dag is meer bekendheid te geven aan de vereniging. Helaas kan de organisatie niet steunen op de medewerking van de weer goden: er waait een onaangename, straffe westenwind. Desondanks is deze kijkdag erg geslaagd. Zo kan secretaris Holt wat nieu we leden noteren, al moeten enkele op een wachtlijst worden geplaatst, maar het laat zich aanzien dat dit van korte duur zal zijn. Ook op de complexen De Bloemen en Oude Haarlemmerweg zijn Kijkdagen gehouden en dat resulteert in het voornemen elk jaar een dergelijke 'open dag' te organiseren

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 93