Het verlaten complex Oude Haarlemmerweg in 2011. de muur. Op l november volgt een extra ledenvergade ring, waarbij ook de betrokken wethouders Postelmans en Wokke aanwezig zijn. Achter de schermen worden door het gemeentebestuur plannen gemaakt en na veel overleg verschijnt dan in januari 1985 het collegevoorstel aan de gemeenteraad dat een einde kan maken aan de ruimteproblematiek van de vereniging. Door een ruil met de heer Breetveld krijgt de gemeente de beschikking over de grond die nog nodig was voor de ontwikkeling van het bedrijven terrein en kan de vereniging een ander perceel huren. In de loop van 1984-1985 wordt de weg naar het bedrij venterrein aangelegd, die het gehuurde perceel van de heer Breetveld in tweeën verdeelt, een west- en een oost kant. Door terugloop van het aantal leden wordt vanaf 1998 echter alleen nog de westkant door de tuinders ge bruikt en wordt het andere deel verhuurd aan derden. In 2011 verhuizen de tuinders naar de oostkant (tegen woordig complex 'Castricummerwerf' genoemd), om dat het westelijke deel door een projectontwikkelaar gekocht zal worden met woningbouw als bestemming. Een en ander ging met problemen gepaard, maar het laat zich aanzien dat de toekomst voor de tuinders al daar veilig is gesteld. Complex Breedeweg Nadat het complex in 1964 is betrokken, wordt enige tijd erna een commissie benoemd die diverse aanpas singen moet voorbereiden. Vier jaar later is een groot deel van de greppels uitgegraven, zijn de paden ver breed en is de notweg geëgaliseerd, die pas in 1975 zou worden verhard. De volgende fase is het planten van ligusterhagen. Als een zwaard van Damocles hangt echter nog steeds het voornemen van het gemeentebestuur boven de hoofden van de tuinders aan de Breedeweg: hoe lang mogen ze hun tuin nog behouden? Pas in 1976 zou dui delijk worden dat dit complex kan blijven bestaan. In 1968 wordt een uitneembaar verenigingsgebouw ge plaatst; het is een houten directiekeet die men op de kop heeft weten te tikken. De gemeente verleent een subsi die van ƒ1500,- voor de plaatsing en inrichting ervan. Ongeveer 84 leden huren in 1971 een stukje grond en er wordt in 1972 een waterleiding aangelegd. In 1979 wordt een nieuw onderkomen aangeschaft voor de prijs van 13.500,-. Sommigen vinden het een slechte koop: de kwaliteit is niet om over te juichen en de mede werkers in de winkel vinden de ruimte te klein. Er is inmiddels ook een grote behoefte ontstaan aan een opslagruimte en in 1989 wordt een berging voor de inkoop gerealiseerd. Het huidige gebouw verrijst in 1998. Het houten chalet achtige onderkomen wordt op zaterdag 3 januari door burgemeester Schouwenaar officieel in gebruik genomen. De sloop van het oude gebouw, de funderingswerkzaam heden, het metselwerk en de gehele afwerking wordt dooi de leden zelf verricht. De financiering, een bedrag van ƒ100.000,-, komt tot stand door eigen middelen, een vol- getekende obligatielening door de leden en een lening bij de Rabobank. Het nieuwe clubhuis met de naam 'Nieuw Kronenburg' heeft behalve sociale en bestuursfaciliteiten ook een tuinwinkel. «>- v; Het huidige complex aan de Breedeweg. 'Nieuw Kronenburg'. 85 .3- - - 3jï -VW

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 87