Statuten van de vereniging De doelstelling van de vereniging, zoals omschreven in de statuten, is in de loop van de jaren aangepast. Bij de oprichting van de vereniging in 1961 wordt nog gemeld dat "de vereniging zich ten doel stelt het bevorderen van de volkstuinderij in de gemeente Castricum als nuttige vrijetijdsbesteding. In de statuten van 11 januari 1978 wordt als eerste doel stelling geformuleerd Het amateur-tuinieren als ontspan ning te bevorderen. Deze verandering doet recht aan de intenties van het merendeel van de amateurtuinders. Op 16 juli 1997 ontmoeten we de bestuurders van de ver eniging wederom bij de notaris. Dan vinden we onder andere als doelstelling omschreven: Het bevorderen bij haar leden tot het kweken van planten, bloemen, groenten en fruit, en hen daarbij, waar nodig, behulpzaam te zijn. Nieuw is de toevoeging dat de vereniging het niet alleen als taak ziet het kweken van allerlei gewassen te bevorde ren, maar daarbij ook de amateurtuinder van dienst te zijn, waarmee nog eens wordt geaccentueerd dat het bestuur niet aan de zijlijn staat, maar daadwerkelijk bezig wil zijn. de noodzaak van een betere organisatie van de verzorging van het gehele complex. In het eerste nummer wordt inge gaan op de verplichting van elk lid om vijf uren per jaar te besteden aan algemene werkzaamheden. In oktober 1996 verscheen de 100e editie van het blad. In de opzet van de keuze van de artikelen was weinig ver andering gekomen en ook nu is die nog zeer herkenbaar. Naast een bijdrage van het bestuur en de redactie vindt men in het blad nieuws van de inkoopcommissie (de win kel!), artikelen die voorlichting geven over het tuinieren, de karweikalender, een lijst met ledenmutaties, een recept en actueel nieuws. Eenmaal per jaar, in april, worden per complex de lijsten van de werkroosters gepubliceerd. Uiteraard maakte de redactie gebruik van de mogelijk heden die het computertijdperk bood. Vanaf 1995 werd Tuincomplex door Wim Suijkerbuijk met behulp van de computer in elkaar gezet. Hoewel al eerder sprake was van het opzetten van een website van de vereniging - Piet Van Gelderen kwam in 2000 met het idee - werd dit pas in 2006 uitgevoerd. Nu is www.atvcastricum.nl een eigen tijdse mogelijkheid om informatie te vinden voor de leden of zij die in de vereniging geïnteresseerd zijn. Siem Bakkum nam het initiatief tot de oprichting van 'Tuincomplex'. De ereleden De strijd om de grond De volgende geschiedenis over het ontstaan van de complexen toont aan dat de afwezigheid van voldoende grond en veelal de tijdelijkheid van de huurcontracten funest kunnen zijn voor de ver dere ontwikkeling van de vereniging. Grondver betering is duur en riskant, als men na veel arbeid toch het stuk grond zal moeten verlaten. Maar ook is gebleken dat mede dankzij de to meloze inzet van bestuursleden, complexleiders en enthousiaste leden, de vereniging zich staande heeft gehouden en het genoegen van de tuinders er niet door is afgezwakt. In de loop der jaren is dan ook aan verschillende leden het erelidmaatschap aangeboden vanwege hun grote verdiensten voor de vereniging. 'Tuincomplex', huisorgaan van de vereniging Siem Bakkum was in 1976 van mening dat een verenigings blad in een behoefte zou kunnen voorzien. Via de ledenlijst snorde hij een journalist, een ingenieur en een leraar Neder lands op. Met zes enthousiaste redactieleden werd gewerkt aan de totstandkoming van het blad. Het eerste nummer verscheen in november 1976. De omslagtekening kwam van de hand van Bert Ket en het stencilwerk werd gedaan door Hans van Hemert. In de eerste uitgave verscheen onder meer een volledige le denlijst; er was toen sprake van een groeiend aantal leden, wat allerlei gevolgen met zich meebracht. Een ervan was Auke de Boer Piet Markus Johan Seijsener Co Huijsman Cees Meijne Jan Broerse Gezinus Koenes Nic Schumacher Loek Zonneveld Siem Bakkum 83 1975 1984 1991 2002 2003 2005 2008 2009 2009 2011

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 85