Huidig beeld van damesmodezaak Stevens met appartementen, Dorpsstraat 88. beide broers. Zij verkochten het huis in 1847 aan de Castri- cumse Johanna de Jong, weduwe van Johannes Schlatter. Of zij er zelfheeft gewoond, is niet duidelijk, maar enkele jaren later was het pand in handen van familielid Dorothea Schlatter, gehuwd met de in 1813 in Den Haag geboren Jacobus Wedepoel, ook kleermaker. De familie Wedepoel- Schlatter woonde er geruime tijd en in de periode 1848- 1855 werden er hun vier kinderen geboren. In 1854 ves tigde zich op dit adres vanuit Alkmaar nog de 17-jarige schoenmaker Joseph Bruijn. In 1860 kocht de Castricumse aannemer Johannes Res een stukje grond van Dorothea Schlatter met de bedoeling er een huis op te bouwen. Na het overlijden van Johannes Res in 1881 erfde zijn weduwe Maartje Brakenhoff een pand dat in de plaats is gekomen van het huis waarin de kleermakerij van Wedepoel was gevestigd. We nemen aan dat dit het huis is dat voorkomt op een foto uit 1900, waarin toen de bakkerij was gevestigd van Ge- rardus (Gerrit) Res, een zoon van Johannes Res en Maar tje Brakenhoff. In 1925 vond Gerrit Res, inmiddels de vijftig gepasseerd, dat het tijd was om zijn bakkerij nieuw leven in te blazen. Hij liet zijn bestaande pand slopen en opende in 1926 een nieuw onderkomen voor zijn bakkerij, winkel en woon huis, een karakteristiek pand, dat in sommige beschrijvin gen een kapitaal herenhuis wordt genoemd met een monu mentale entree. Gerrit Res overleed in 1947. Zijn weduwe, Maria de Waard, bleef voorlopig nog op het adres Dorps straat 88 wonen. De bakkerij werd voorgezet door haar ongehuwde zoon, de 45-jarige Piet Res en ongehuwde dochter, de 41-jarige War Res. Maria de Waard kwam in 1959 te overlijden en een jaar later overleed Piet Res. Dit betekende het einde van het bakkersbedrijf. Het pand kreeg een nieuwe bestemming. Op de andere hoek van Dorpsstraat en Korte Cieweg was sinds 1958 de heren modezaak van Jo Stevens gevestigd (Dorpsstraat 90). Om in te spelen op de vraag naar damesmode kocht Stevens 80 het pand van Res en begon er een damesmodezaak. Uiter aard waren wel enkele verbouwingen noodzakelijk, maar die betroffen voornamelijk de winkel. Het uiterlijk van het pand aan de straatkant bleef vrijwel ongewijzigd. Een van de uitbreidingen betrof de stichting van een soort filiaal met mode voor jongeren, toepasselijk genaamd De Schuur, omdat het gevestigd was in een naar achter gele gen voormalige schuur en paardenstal van Res. Dit fili aal had een aparte ingang aan de Korte Cieweg en werd gerund door dochter Geke Stevens, die van jongs af aan betrokken was bij de zaak van haar vader en moeder. De panden van Stevens aan de overzijde van de Korte Cie weg, Dorpsstraat 90 en 92, kwamen in 1978, toen het echt paar Stevens het na 20 jaar overigens voor gezien hield, in aanmerking voor sloop. Deze ging inderdaad door en le verde nieuwe winkelpanden op. Het pand Dorpsstraat 88 wist tot 1989 stand te houden, om toen ook plaats te ma ken voor nieuwbouw. Rond de nieuwbouw was door Ste vens afgesproken dat zijn dochter Geke met echtgenoot Theo Sahuleka, Stevens Mode in het nieuwe pand zouden voortzetten. En dat is tot vandaag de dag de situatie. Wim Hespe Bronnen: Archieven: Gemeente Castricum: archief Bouw- en Woningtoe zicht en bewonerskaarten; Noord-Hollands Archief Haarlem: kadastrale gege vens betreffende Castricum; Regionaal Archief Alkmaar: burgerlijke stand, bevol kingsregisters, kadastrale gegevens, notariële akten; Werkgroep Oud-Castricum: fotoarchief, Nieuwsblad voor Castricum en De Castricummer, beschikbare nummers uit de periode 1925 tot heden.

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 82