Nicolaas Schoute met enkele personeelsleden in 1948 voor zijn kruidenierszaak, Dorpsstraat 66A. Geesterduin, waar de toenmalige supermarkt van Reu- rings werd overgenomen. Op Dorpsstraat 66A vestigde zich toen 'Up to Date' menshop, een modezaak. De ge heel andere bestemming bracht, zoals te verwachten, niet alleen een interne aanpassing van de winkel met zich mee, maar ook een wijziging van de winkelpui. Volgens direc teur Van den Bosch: Zoals er nu links van het midden een ingang geplaatst is, willen wij graag ook rechts van het midden een tweede ingang. Hierdoor komt een van de drie etalages te vervallen. Modezaken volgden elkaar op dit adres op. In 1989 Yes -Yes damesmode, die in 1992 verhuisde naar winkelcen trum Geesterduin en daarna Petra's Kinderboetiek. In maart 2010 kwam het pand leeg te staan. Dorpsstraat 68 (Cools Bloemsierkunst) de bloementeelt met als eigenaar Frans Kehl, die betrokken was bij de exploitatie van de bloemenzaak op Dorpsstraat 72, het pand dat we hierna zullen bespreken. Op 5 april 1937 gaf Roland Wefers Bettink uit Alkmaar aan de gemeente Castricum te kennen dat hij het voornemen had in Castri cum in samenwerking met bouwondernemer Jan Res een bioscooptheater te stichten op het voornoemde perceel. Aanvankelijk werd door de gemeente negatief over de bouw ge oordeeld. Men voorzag verkeers- en parkeer problemen en ontsierende en schreeuwende reclame. Niettemin werd per 1 juni 1937 de bouw vergunning verleend, onder de voorwaar den van de bioscoopwet en rekening hou dend met verordeningen van de plaatselijke brandweer. Met de bouw van de bioscoop werd in 1937 begonnen. Nog in september van hetzelfde jaar kwam het theater gereed en werd het met een galavoorstelling feestelijk geopend. De exploitatie kwam in handen van de genoemde Roland Wefers Bettink en zijn echtgenote Margaretha Weel. In 1972 zette Pieter Cornelis Wefers Bettink, bekend als Piet Bettink en een zoon van genoemd echtpaar, geas sisteerd door zijn echtgenote Jenny, de exploitatie van de bioscoop voort. In de loop der tijd vonden verschillende min of meer in grijpende verbouwingen plaats. Wijzigingen van de voor gevel en de entree om de bioscoop toegankelijker te ma ken, maar verder ook verbouwingen naar de enige kant die nog ruimte bood, de achterzijde. Onder andere verrees de Pjotrbar, die later weer sneuvelde in verband met een uitbreiding van de woonruimte. Nog niet zo lang geleden werd een tweede bioscoopzaal gerealiseerd op de plaats van het boven de bioscoop gelegen woonhuis. Na het bioscoopbedrijf 32 jaar te hebben gerund namen Jenny en Piet Bettink. Toen in 1939 de bouw van de vier winkelpanden gereed kwam, vestigde zich op Dorpsstraat 68 Jacobus Cools, die er zijn bloemenzaak voortzette die eerder gevestigd was in een iets verder gelegen pand, Dorpsstraat 72, dat nog ter sprake zal komen. Cools kreeg gezondheidsklachten, wat hem noodzaakte zich terug te trekken uit zijn bloe menzaak die per 1 januari 1963 werd voortgezet door Joke Vrugt. Zij werkte niet - zoals wel verondersteld - reeds bij Cools, maar kreeg er kennis van dat de zaak te huur stond. Joke bezat alle diploma's voor de bloemisterij en werkte met buitengewoon veel plezier in de zaak tot ze ook door ziekte werd geveld. De bloemenzaak werd vervolgens overgenomen door Sietse Brandsma, die Joke al enige tijd assisteerde en die er tot vandaag de dag nog gevestigd is, onder handhaving van de naam Cools. Dorpsstraat 70 (Corso-bioscoop) Het stuk grond waarop de Corso-bioscoop zou worden ge bouwd, behoorde tot het oorspronkelijke Kerkzicht. In 1930 was dit stuk grond onbebouwd en in gebruik voor 70

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 72