Jantje Blei, met de hond van de buren geportretteerd, in 1938 door Henri Braakensiek aan de hand van een foto. Familierelatie Opmerkelijk is dat tussen de zo ongelukkig getroffen ge zinnen een familierelatie bestond. Johanna Maria Blei, echtgenote van Volgert Koeman, en Johannes Hendricus Blei waren halfzus en halfbroer, met als gemeenschappelijke vader Hendrik Jacobus Blei. De ouders Koeman-Blei hebben hun tweede kind Hendrik Jacobus, geheel volgens de traditie, vernoemd naar de va der van moeders kant. De ouders Blei-Lute hebben, ook al volgens traditie, hun eerste kind Hendrik Jacobus naai de vader van vaders kant vernoemd. Zonder elkaar gekend te hebben waren de jong overleden kinderen Koeman en Blei neven van elkaar. Ernst Mooij Hans Boot Bronnen: Schumm, Gerrit, De begraafplaats van Duin en Bosch, 22e Jaarboek Oud-Castricum (1999); Camps, Jan, Honderd jaar patiëntenzorg in het Psy chiatrisch Ziekenhuis Duin en Bosch, 32e Jaarboek Oud-Castricum (2009) Met dank aan: Loes Wormsbecher-Blei, Janny Blei- Altena, Tiny Boot-van Vlaanderen en mevr. H. Koe man-De Haan. witmarmeren tekstplaat met het opschrift: 'Hier rust onze lieveling Jan Blei, Geboren 10 Juli 1931, Overleden 24 Juli 1936'. Het grafmonument staat binnen een rechthoek van natuurstenen banden met daarop zes natuurstenen kettingpaaltjes. Op de foto staat ook een grafsteen met de naam Frans Bakker. Omdat die grafsteen er nog staat, kon het graf van Jan Blei worden gevonden. De zuil met de on derbouw bestaat niet meer, maar de tekstplaats ligt midden op het graf, verborgen onder afgevallen bladeren. Het graf wordt nog slechts gemarkeerd door de al eerder genoemde stenen banden met de kettingpaaltjes. Een schilderij Twee jaar na zijn dood is van Jan aan de hand van een foto een schilderij gemaakt. Toen dat een keer uit de lijst was gehaald, bleek het gesigneerd te zijn door de vrij bekende Henri Braakensiek met de toevoeging '38. Braakensiek werd in 1891 in Amsterdam geboren. Hij maakte teke ningen en schilderijen van landschappen, stadsgezichten, figuren uit het mondaine leven, portretten en naakten. Zijn werk is zeer gevarieerd en zeker niet typisch Hollands, omdat hij beïnvloed werd door verschillende internatio nale stromingen. Henri Braakensiek is in 1941 te Amster dam overleden.

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 65