Het graf van Jan Blei, in 1977 bezocht door een jong familielid. Het ongeval met Jan Blei Jan Blei was het vierde kind uit het huwelijk van Johan nes Hendricus Blei en Catharina Cornelia Lute. Het ge zin woonde aan de Dr. Jacobilaan. Op 24 juli 1936 was Jan aan het spelen op 'Het duintje', dat tussen de Van der Mijleweg en de broederwoningen lag. Daar stonden hou ten radio-antennepalen, met aan de bovenkant een zinken kapje om inwateren tegen te gaan. Door onbekende oor zaak is een van die palen plotseling omgevallen, waardoor het hoofd van het spelende kind werd getroffen. Jan, die net 5 jaar was geworden, was op slag dood. In 1937 werd Janny, het vijfde kind, geboren. Ook vader Blei was ver pleger op Duin en Bosch. Het zag er naar uit dat het graf van Jan niet meer gevon den kon worden, maar een foto uit 1977 bracht daar ver andering in. Op de foto staat een gebroken zuil op een onderbouw. In die onderbouw zit aan de voorzijde een 62 De grafstenen van de broertjes Gerrit en Henk Koeman. Henk Koeman op 12-jarige leeftijd. vreselijke nacht. Wij hoorden door de muren onafgebro ken het huilen van zijn moeder en zijn zusjes. Mijn moe der was er steeds om ze bij te staan en mijn broers waren totaal van streek. Zij beseften heel goed dat ze net aan de dood waren ontsnapt... Het is te begrijpen dat vader en moeder Koeman, hun twee dochters Mien en Truus en hun (tweede) zoon Gerrit na het plotselinge overlijden van Henk totaal ontredderd waren. De grafsteen van Henk is er slecht aan toe, maar de tekst is nog goed te lezen en luidt: 'Hier rust onze lieve jongen Hen drik Jacobus Koeman, Geb. 18/3 1917, Overl. 2/12 1929'. Jantje Blei op een zomerse dag op het strand. Waarschijnlijk is hij in diezelfde zomer om het leven gekomen.

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 64