C. J. Duijn Het papier van Duijn, waarin zijn producten werden verpakt. der twee klanten. Ook toen mijn vader de laatste jaren bij bakkerij Groot bakte, moest ik per fiets 's morgens de winkel met broden bevoorraden. Daarvoor reed ik vele malen heen en weer. In de wintertijd met sneeuw en ij- zel gebruikten we de slee, waarop de broodmand van de transportfiets werd gezet. Rond 6.30 uur begon ik altijd met rijden, want we moesten ook nog voor schooltijd naar de kerk. Als je als misdienaar aan de beurt was, moest je nog vroeger je bed uit. Ik wist niet beter, het hoorde er im mers bij. Ook vond ik het interessant, want ik wilde later toch ook bakker worden! Geregeld een bekeuring Rieuwert Schekkerman (1923) verhuisde in 1952 van Bobeldijk naar Castricum en nam met zijn echtgenote let Mantel de bakkerszaak over van Bijman op de hoek van de Mr. Ludwigstraat-Breedeweg. Hij stopte in 1960 vanwege rugklachten en omdat de zaken terugliepen. Hij Rieuwert en let Schekkerman op de binnenplaats van hun bakkerij, waar de broden staan uit te wasemen voordat ze in de kar werden geladen. vertelt graag over zijn levensloop: "Vanaf mijn veertiende zat ik al in het bakkersvak en leerde het van mijn vader, die ook een bakkerij had. Toen ik ermee ophield, kon ik bij Verkade aan de gang als beheerder van het grondstoffen- magazijn. Dat had ik te danken aan mijn vervolgopleiding in Ede. Schekkerman pakt vervolgens een keurig bijge houden familie-album en geeft toelichting bij een paar aardige foto's die van zijn bakkersbestaan in Castricum getuigen. "We hebben nog eens twee Engelse leraressen onderdak verleend, die met de fiets op vakantie waren in Nederland. Ze werden doorverwezen via het politiebu reau, dat toen nog aan de Dorpsstraat zat bij de spoor wegovergang. Het gekke was dat ik goed contact had met de politie, alhoewel ik geregeld een bekeuring kreeg. Dat was omdat ik vaak voor 5.00 uur begon met bakken of te vroeg ging venten... BROOD-, KOEK- Cn BANKETBAKKERIJ BAKKUM Voor de bakkerswinkel van Schekkerman in 1957. Zijn echtgenote staat rechts met daarnaast twee Engelse leraressen, die een nachtje onderdak kregen. Verder links zoon Paul (1954) en rechts zoon Rob (1953). f Bakkummerstraat 89

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 44