c Een kijkje in de bakkerij van Gerrit Res aan de Dorpsstraat. De naam van het kind links is onbekend. Verder v.l.n.r.: Co Res, Piet Res, Siem Wokke, Jan van Zijl, Cor Nijman en Gerrit Res. Brakenhoff bakt nog zoals vroeger Het bakkerswerk was vroeger erg arbeidsintensief. Er werd 's nachts gekneed en gebakken en een groot deel van de bereiding was handmatig. Naast het bakken en de verkoop in de winkels trokken de meeste bakkers er overdag op uit om te venten, zodat ze een zware en lange werkdag hadden. Wim Brakenhoff 1949) is de enige bakker in Castricum die nog op de oude manier bakt en midden in de nacht begint. Alleen hoeft hij niet meer te venten. Voor hij naar Castri cum kwam, werkte hij in de bakkerij van zijn vader in As sendelft. Wim nam begin 1975 met zijn echtgenote Anneke Plukkel de bakkerij in de Burg. Mooijstraat over van bakker Bakker, die de zaak 19 jaar eerder van Groot had gekocht. "Ik werk niet met een koelcel en tijdklok en heb 3 a 4 uur nodig voor de bereiding van het deeg. Dat betekent dat de eerste bakker bij ons om 2.00 uur 's nachts begint, zodat je om 6.00 uur kan gaan bakken. Onze zoon Michael zit nu ook in de zaak. Zijn box stond in de bakkerij en hij is 'gerezen 'tussen de deegmachines. Sinds kort heb ik er nog een kracht bij, zodat we elkaar kunnen afwisselen. Het is de bedoeling dat ik langzamerhand ga afbouwen, maar voorlopig ben ik ook vaak zondags nog aan het werk. Ach, je bent het ritme al zolang gewend, dat je eigenlijk een regelmatig leven hebt. Je hebt nu wel wat meer stress dan vroeger, omdat het vak veel commerciëler is geworden. We bewaren veel leuke herinneringen aan onze vaste klanten. Soms zat het ook tegen, zoals in de zomer van 1975, toen ik op een ochtend vergat mijn trouwring af te doen voor ik met bakken begon. Ik bleef met mijn ring haken achter een deeghaak, waardoor ik de vinger kwijt raakte. Het heeft maanden geduurd voordat de wond genezen was, maar zo lang kon ik niet wachten. Ik deed er dus maar een plastic zak omheen en ging gewoon weer aan het werk. Vaderen zoon Brakenhoff bewerken het deeg. De winkel van Brakenhoff in de oude situatie (1956) rechts op de hoek Burg. Mooijstraat-Stationsweg. Het pand stond bekend als 'De Spoorklok'.

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 39