De bakkers in ons dorp De middenstand heeft sinds het begin van de vorige eeuw grote veranderingen meegemaakt. Buurtwin- kels verdwenen meer en meer door de opkomst van de supermarkten. Vooral kruideniers en melkboeren gingen ten onder. Wel zijn de bakkers en slagers ge bleven, maar hun aantal is sterk afgenomen. Ons dorp telde zo'n vijftig tot honderd jaar geleden wel 20 bakkers. Daarom een kleine terugblik op de mensen die ons 'dagelijks brood' bakten of dat nu nog doen. De bakkers vanaf circa 1910, die zich hier in de vorige eeuw hebben gevestigd en de straten waar zij waren of zijn gevestigd Bakker Bartels Beerse Bolten Brakenhoff Burgmeijer Bijman Duijn Groot Hemmer Hoogland Juffermans Huisman Kaandorp Kaper Keek Kraakman Kuilboer Kuilman Krimp Matze Pronk Reinink Res Rotering Schekkerinan Uljee Velzeboer Wester IJpelaan Zilt, van Zonjee Krimp aan de Heereweg. Burg. Mooijstraat Bakkummerstraat Van Oldenbarneveldweg Van Oldenbarneveldweg Burg. Mooijstraat Beverwijkerstraatweg/Van Egmondstraat/ Burg. Lommenstraat/Kooiplein/Torenstraat Mr. Ludwigstraat Bakkummerstraat Burg. Mooijstraat/Stetweg Dorpsstraat/Ruiterweg Dorpsstraat Dorpsstraat Heereweg Bakkummerstraat Dorpsstraat Bakkummerstraat Dorpsstraat Dorpsstraat Van der Mijleweg/Geesterduin Heereweg Heereweg Van Oldenbarneveldweg Van Oldenbarneveldweg Dorpsstraat Van Oldenbarneveldweg Mr. Ludwigstraat Dorpsstraat Bakkummerstraat Heereweg Breedeweg Dorpsstraat Dorpsstraat Juffermans op de hoek Mient-Brakenburgstraat. 36

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 38