Burgemeester Smeets bij zijn afscheid. zijn burgemeesterschap groeit de bevolking van Castricum van 6.600 tot ruim 18.000 inwoners. Er wordt een groots afscheid georganiseerd en de bur gemeester wordt benoemd tot ereburger. Namens de burgerij krijgen de burgemeester en zijn echtgenote een reis aangeboden. Burgemeester Nielen van Heemskerk biedt een boom aan, die in de groene zone tussen Castricum en Heemskerk geplant moet worden om op symbolische wijze Castricum te beschermen tegen de wind uit de IJmond. Burgemeester Wytema van Alkmaar merkt op dat burgemeester Smeets door zijn onopvallend heid in de bestuursvoering doeltreffend heeft kunnen werken. Wethouders: De drie wethouders gedurende deze raadsperiode zijn J. Kraakman (sociale zaken en huisvesting, volksgezond heid), W.M. Hendrikse (openbare werken) en A. Kooiman (onderwijs en personeelsbeheer). Ontwikkelingen in deze raadsperiode Vooral in de zestiger jaren besluiten veel agrariërs om te stoppen. Velen gaan bij Hoogovens werken. Zo loopt de agrarische productie steeds meer terug. Op 23 september 1967 wordt de veiling opgeheven en is Castricum tuinder dorp af. Bebouwd worden achtereenvolgens de wijken Molen dijk-Zuid (landnamen) en Molendijk-Noord (nobelprijs- winnaars). De openbare lagere school 'De Nobelschoof wordt in gebruik genomen. Het oude stationsgebouw wordt vervangen door een mo derner gebouw. Er wordt een groot parkeerterein met ca. 2000 parkeerplaatsen aangelegd aan het einde van de Zee weg bij de strandafgang. De raadsvergaderingen worden vanaf 1970 in de aula van de Juliana van Stolbergschool gehouden. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan Noordend op 1 juni 1970 staakten de stemmen. Voor de vierde keer in de geschiedenis stak de raad een stokje voor geplande hoogbouw. De gemeenteraad verlangde dat alle geplande hoogbouw langs de Soomerwegh zou worden vervangen door laagbouw. Dit zijn de locaties die we nu kennen als Plantenhove, Bloemgaarde en Molenweide. Het aange paste plan werd op 11 juni 1970 met algemene stemmen aangenomen. Afscheid van burgemeester Smeets Op 1 december 1968 neemt burgemeester Smeets met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd af scheid, na 23 jaar op een zeer gewaardeerde manier leiding te hebben gegeven aan de wederopbouw di rect na de oorlog en de groei van Castricum. Tijdens Installatie burgemeester Van Boxtel Per 1 januari 1969 wordt de 50-jarige W.C.A.M. van Boxtel tot burgemeester van Castricum benoemd. Van Wethouder en loco-burgemeester Hendrikse voert het woord tijdens een buitengewone raadsvergadering op 29 november 1968 ter gelegenheid van het afscheid van burgemeester Smeets. Verwelkoming door loco-burgemeester Hendrikse van de nieuwe burgemeester Van Boxtel en zijn echtgenote bij de grens van de gemeente Castricum op 3 januari 1969. 24

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 26