September 1 Afscheidsreceptie van Bert Teeuwen, de wijkagent van Bakkum. 2 Officiële opening van het kantoor van de thuiszorgor ganisatie Buurtzorg Castricum aan de Korte Cieweg. 2 Odylia Ostendorf neemt afscheid als conrector en plaatsvervangend rector van het Jac.P.Thijsse Col lege, waar ze ruim vijfentwintig jaar aan verbonden was. 3 De burgemeester overhandigt Gré Borst een gouden broche vanwege haar 40-jarig jubileum in de boe kenbranche. 10 De Bakkerij heeft het voormalig café Me Tante (voorheen De Landbouw) officieel in gebruik ge nomen. Ongeveer drie jaar heeft de jeugdsociëteit het zonder eigen accommodatie moeten doen. 11 Bert Stam, oud-wethouder van Castricum en oud burgemeester van Wieringen, Schagen en Vlaardin- gen, is plotseling overleden. 11 Diverse gebouwen zijn geopend en veel exposities te bezichtigen in verband met de Open Monumen tendag. 14 Oprichting van de Energie Coöperatie CALorie. Het is een samenwerkingsverband voor inwoners van de gemeente met als doel productie van duur zame energie. 16 Co Kerssens, deelnemer aan een sponsor-fietstocht naar Burkina Faso, is dodelijk verongelukt. 17 Gedeputeerde E. Post verricht samen met vertegen woordigers van de gemeente de opening van het nieuwe fietspad dat Castricum en Akersloot met elkaar verbindt. 18 Het culturele seizoen begint in de bibliotheek en in Toonbeeld met het evenement 'Cultuur proeven'. 23 Muziekdocent Hans Timmer neemt afscheid van het Bonhoeffercollege wegens zijn pensionering. 24 Na de herinrichting van de Dorpsstraat is de week markt weer terug in het oude dorpscentrum. 28 Café De Vriendschap aan de Dorpsstraat, beter be kend als De Oude Schimmel en daterende uit 1874, is gesloopt in verband met een nieuwbouwproject. Oktober 6 Opening van het uitgebreide studiehuis en nieuwe lokalen bij het Jac.P. Thijsse College. 11 Tijdens archeologisch onderzoek bij het Woonzorg centrum De Boogaert zijn twee skeletten gevonden die vermoedelijk uit de derde eeuw dateren. 14 Opening van de nieuwe studieruimtes van het Bon hoeffercollege. 15 De eerste bijeenkomst van een netwerkcafé van on dernemers, politici en actieve burgers vindt plaats in Hotel het Oude Raadhuis. 15 Uitvoering door de Castricumse Oratoriumvereni ging met acht solisten van het oratorium Elias. 16 Catharina de Leur-Keijser overleden. Zij was een bekende blokfluitiste en lid van verschillende en sembles. 20 De wethouders Meijer en Zonjee onthullen bij de entree van het strand een bord, waarop is vermeld dat het strand naast de 'Blauwe vlag' het predicaat 'Zeer schoon' is toegekend. 31 Jubileumconcert van het kleinkoor Castricum ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan. Het koor krijgt een staande ovatie. November 10 Het officiële startsein wordt gegeven voor de nieuwbouw van woonzorgcentrum De Boogaert door Kennemer Wonen en de ViVa Zorggroep. 12 Wethouder Christel Portegies en de directeur van de fietsersbond Hugo van der Steenhoven openen de vernieuwde Dorpsstraat. Tot het feestprogramma behoort een stiletto run: een hardloopwedstrijd op hoge hakken. 15 Ondernemer Theo Zijlstra plotseling overleden. 16 De allereerste Rabo Tefpenning' voor een onderne mer die zich heeft onderscheiden op het gebied van maatschappelijk verantwoord ondernemen, wordt uitgereikt aan Edith van Daalen van Hotel het Oude Raadhuis. Ondernemersprijzen worden verder uit gereikt aan Mull Mode en A.C. Borstbouw. 18 Eerste amusementsavond in Hotel Borst met beel den, liedjes en verhalen over Castricum en Bakkum in vroeger tijd onder regie van Dick Groot. Alle ge plande avonden waren razendsnel uitverkocht en voor de bezoekers was het een feest van herkenning. 25 Aan Patisserie Tearoom de Roset wordt de Meer- groep Award 2010 toegekend, omdat het bedrijf zich regionaal het meest heeft ingezet voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. 25 René Moerman uit Bakkum heeft het 'Johan Steke lenburg Compliment 2010' ontvangen voor zijn be langeloze inzet om mensen zonder baan aan werk te helpen. 26 De gemeente en de Stichting Welzijn Castricum ontvangen de Castricumse vrijwilligers in theater De Dansende Duinen als dank voor hun inzet. 123

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 125