10 Première van de film 'Ik wist niet wat oorlog was' van Pauline van Vliet. Het is een film over de Cas- tricumse oorlogsjaren, waarin scholieren en oude ren aan het woord komen. 17 Op 83-jarige leeftijd overlijdt Kees Kabel, onder meer oprichter van de Castricumse Rugbyclub en van de basketbalvereniging The Sea Devils. 20 Presentatie van het programma van het nieuwe col lege van burgemeester en wethouders. De nieuwe wethouders worden Christel Portegies (VVD), Ma rianne Zonjee (CDA), Bert Meijer (CKenG) en Hil- brand Klijnstra (D66). 29 Afscheidsbijeenkomst van de wethouders Ria Beens en Ber Hes. 29 In het kader van de jaarlijks lintjesregen ontvangen vijf Castricummers een koninklijke onderschei ding. Het zijn de dames Jacobs-Poell, Voors-Rik- kers, Van Meerkerk-Akkerman en de heren Koenes en Zonneveld. Mei Op deze datum kwam in 1945 Cor Beentjes bij de boerderij van de familie aan de Hollaan door een ko gel van een Duitse soldaat om het leven. Op uitno diging van de tegenwoordige eigenaar gedenkt zijn familie op deze boerderij de tragische gebeurtenis. 8 De Castricumse Reddingsbrigade geeft in het zwembad De Witte Brug voorlichting ter voorko ming van waterongevallen. 9 Bets Hoebe-Schouten, van de vele jaren in Bakkum en omstreken bekende winkel, is op 96-jarige leef tijd overleden. 19 Een vertegenwoordiger van het Oranjefonds, dat een grote financiële bijdrage heeft verleend, ver richt de opening van de uitgebreide ontmoetings ruimte in de Tuin van Rommel. 19 De provincie heeft het terrein 'Geest van Heemste de' op de provinciale monumentenlijst geplaatst. Juni 5 De gerestaureerde Maer of Korendijk is feestelijk geopend. 12 Tijdens het Totaal Vokaal festival in theater Dan sende Duinen treden 14 zanggroepen op. 19 Ateliers en expositieruimtes opengesteld tijdens de 15e Kunstfietsroute. 20 Kapper Siem Quax overleden. Hij was mede-orga nisator van vele evenementen in Castricum. 25 In Hotel het Oude Raadhuis voltrekt de burgemees ter het eerste huwelijk. 26 Het koor Connection viert het 25-jarig bestaan. Di ligente Rolien Eikelenboom heeft al 25 jaar de mu zikale leiding. 26 Reünie van oud-leerlingen en hun ouders ter gele genheid van het 35-jarig jubileum van de Montes sorischool. Juf Aukje Mallee neemt deze dag af scheid. 28 De eerste van drie discussieavonden die de ge meente heeft georganiseerd over kunst en cultuur in Castricum. Ze vormen de voedingsbodem voor de gemeentelijke Cultuurnota. Juli 3 Feestelijke opening door burgemeester Emmens- Knol van het nieuwe dorpshart het Bakkerspleintje. Wethouder Portegies opent een kanoroute die de dorpen Castricum, Akersloot en Limmen verbindt. 8 Na37en35 jaar les te hebben gegeven nemen Ans Veeken en Gerard Tervoort afscheid van het Bon- hoeffercollege. 15 Theaterfestival Karavaan trekt veel belangstelling met diverse straatacts. 31 In de bollenschuur van Piet Zomerdijk aan de Heereweg organiseert de familie Zomerdijk een expositie van zelfgemaakte kunstwerken. Augustus 1 Het 'Uitje Bak festival' van De Bakkerij in het Wil lem de Rijkepark met popmuziek, straattheater enz. trekt ruim 1500 bezoekers. 15 Vitesse '22 wint het jaarlijkse toernooi om de CAL- cup. 15 Het evenement Kunst Koningsduin met onder andere een optreden van de trompettist Eric Vloei- mans is wederom een groot succes. 16 Honderden vogelaars verzamelen zich in het duin gebied, waar de zeldzame 'Groene bijeneter' gesig naleerd is. 19 In het kader van een kunstproject, onderdeel van de Noord-Holland-Biënnale, worden kampeerplekken in het dorp aangeboden en wordt de gastvrijheid op de proef gesteld. Centraal staat een provinciaal on derzoek naar de identiteit van kustplaatsen. 25 Een ruim 200 jaar oude boerderij aan het Schulpstet wordt gesloopt. De boerderij was vanaf 1916 in be zit bij de familie Lute. Open dag in het gerenoveerde dorpshuis De Kern. 25 Gevierd wordt dat bij de nieuwbouw van het raad huis het hoogste punt bereikt is. 28 122

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 124