Kroniek 2010 van Castricum Januari 1 De kern Castricum-Bakkum telt 22.667 inwoners, 23 minder dan het aantal inwoners op 1 januari 2009. 2 Tijdens de gemeentelijke nieuwjaarsreceptie krij gen Lia Vriend-Vendel, landschapsdeskundige en geografe, Mart Brouwer de Koning van LTO Noord en Piet Veel van PWN Puur Natuur een waarde- ringsspeld. 7 De gemeenteraad besluit de aankoop voor jeugd- sociëteit De Bakkerij van café Me Tante, vroeger bekend als café De Landbouw, met een tweede hy potheek te ondersteunen. 7 De eerste Automatische Externe Defibrillatoren (AED's) zijn in het winkelcentrum Geesterduin geplaatst. Castricum zal worden voorzien van een groot aantal van deze hartmassageapparaten. 9 De ijsbaan aan de Zeeweg wordt opengesteld, nadat de brandweer heeft gezorgd voor een laag water. 10 Wegens de slechte weeromstandigheden en de spekgladde duinpaden zijn de Halve Marathon van Egmond en de fietscross afgelast. 10 Bij de gemeentelijke sportverkiezing wordt atleet Ronald Schroër sportman 2009 en de zwemster Tessa Brouwer sportvrouw 2009. Het sporttalent van 2009 is de elijarige turner Mats van Burgel. Rolstoeltennisser Sven Jonker prolongeert zijn titel als sporter met een beperking. Sportploeg van het jaar wordt de voetbalclub F.C. Castricum. 25 Presentatie van een onderzoeksrapport over de be strijding van ratten in onder andere de Componis ten- en Zeeheldenbuurt. Vervanging van de riole ring is een van de maatregelen. 26 De bekende Castricummer Dirk Schotvanger over lijdt op honderdjarige leeftijd. In het 32e Jaarboek (2009) is over hem een artikel opgenomen. Februari 1 Jaap van der Poll is op 95-jarige leeftijd overleden. Hij nam als speerwerper deel aan de Olympische spelen van 1936 en werd drie keer Nederlands kampioen. 7 In een grote tent op de Brink vindt het Sociaal Car naval plaats met verschillende activiteiten er om heen, waaronder een korenfestival. 8 Wethouder Ria Beens geeft het officiële startsein voor de herinrichting van de Dorpsstraat. 8 Wethouder Christel Portegies en twaalf organisaties van belanghebbenden tekenen een intentieover eenkomst voor de oprichting van een Economisch Platform Castricum. 13 De voorlopig laatste optocht van de carnavalsver eniging De Windtrappers trekt door het dorp. 18 De gemeenteraad besluit het verbod op het over nachten in strandhuisjes in te trekken. Voorts mo gen vier strandpaviljoens het gehele jaar blijven staan. 18 Landschap Noord-Holland maakt bekend dat het geplande Groenhuis achter het station niet door gaat, omdat de provincie Noord-Holland de subsi die verlaagt. Maart 3 Bij de verkiezingen voor de gemeenteraad is de op komst 63%. De zetelverdeling is als volgt: VVD 5, CKenG 4, GDB 3, CDA 3, PvdA 3, Groen-Links 2, D66 2 en de Vrije Lijst 1 10 Afscheid wordt genomen van tien raadsleden die niet in de nieuwe gemeenteraad terugkeren. Irene Bouman, Maria Overtoom en Fred Weda ontvan gen een koninklijke onderscheiding. 20 Woonzorgcentrum De Santmark organiseert een feestelijke dag ter gelegenheid van het 40-jarig be staan. 20 De burgemeester opent de tweejaarlijkse Culturele Manifestatie in sporthal De Bloemen. 24 Jan Frens wordt benoemd tot voorzitter van de Ten nisclub Bakkum. Hij volgt Tonny Hendriks op die elf jaar de voorzittershamer hanteerde. 24 Marja en Dick Ceulen ontvangen een koninklijke onderscheiding voor hun inzet voor de gymnastiek vereniging DOS. 27 Mevrouw Behrens-Bakker ontvangt een koninklij ke onderscheiding voor haar werk voor de accorde onvereniging BCAC. April 5 Opening van galerie en atelier Sopit van grafisch ontwerper Harm Noordhoorn. 121

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 123