Schenkingen aan de Werkgroep Oud-Castricum 2010 - 2011 Allerlei voorwerpen en fotomateriaal zijn ook dit jaar weer aan de werkgroep geschonken. Het materiaal wordt in de collectie opgenomen en zal waar mogelijk door de werkgroep worden gebruikt bij tentoonstellingen, voor publicaties of educatieve doeleinden. De schenkingen worden jaarlijks in het jaarboek vermeld. Schenkingen van juli 2010 tot en met juni 2011 (de schenkers zijn vermeld in chronologische volgorde en allen woonachtig in Castricum, tenzij anders vermeld): mevr. G. Portegies-Liefting G.J. van Plateringen mevr. H. Welboren, Heemskerk H.A. Korsman J. Swart, Egmond-Binnen W.S. Degeling, Uitgeest W. Beintema J. Boesenkool Oud-Limmen R. van der Veen J.M. van der Linden, Beverwijk A.G. Kenter Promotionphoto Castricum W.C. Druijven B.J. de Graaf H.G. de Reus Gemeente Castricum N.A. de Graaf A. Rennings P. Goduto A.G. Zonneveld mevr. M. Schiermann-Henstra P.M. Baltus T.P.C. Stuyt, Kudelstaart mevr. L. Zonneveld B.W. Wagenaar W.M. Visser mevr. M. Spaargaren-Eveleens mevr. Poeze-Huisman H.J.C. de Graaf H. Hogenstijn H.M. Vermanen mevr. T. Jongen-Albers, Alkmaar M. Bakker P. de Vries mevr. K. Stuifbergen-Steffens albums met geboortekaartjes uniformknoop boek: De Veldslag bij Castricum door M.Kramer oorlogsverhaal van Martien Maas bouwtekening werkplaats aan Bakkummerstraat knipsels over Castricum uit 'De Uitgeester' 23 jaarboeken foto bocht Dorpsstraat foto's bevrijding tweede wereldoorlog knipsels afd. documentatie Prov. Planologische Dienst foto's en negatieven foto's en archiefmateriaal van DOS cd met foto's van Victoriabeeldje videoband Castricum 1962 genealogie met levensverhaal van Piet Bakker film op dvd: portret van Castricum in 2007 film op dvd: Castricum in beeld in 2010 kranten uit de jaren '20 bodemkaarten ruilverkaveling munt van keizer Tetricus van het Gallo-Romeinse Rijk film op dvd: fam. Zonneveld, fragmenten Zanderij, Vinkebaan fotomateriaal schilderij van de Kramersweg door Sijf Portegies boek: 'De laatste getuige', herinneringen, 2e kwart 20e eeuw. krantenartikelen en programmaboekjes insigne van de eerste ANWB wandeltochten, 1942 33 jaarboeken verduisteringskapjes, krantenknipsels, documentatie ansichtkaart Van Oldenbarneveldweg 2 schilderijen van Cor de Nijs foto's 2 boeken, winkelschepje cursus Oud-Schrift 2 tekeningen van L. Hoebe, jaarboeken foto's collectie Jaap Stuifbergen: dia's en foto's. Ook werden door vele personen foto's geschonken of uitgeleend over onder an dere de onderwerpen van de maandelijkse tentoonstellingen in De Duynkant. Voorts stelden meerdere personen bidprentjes beschikbaar (mevr. Van der Park, J. Kuilman (Akersloot), mevr. B. Kaptein (Uitgeest), H.J.C. de Graaf, mevr. M. de Vries-Lute en mevr. A. Zijlstra-Dijkman). Door mevr. Karla Stuifbergen werd de collectie Jaap Stuifbergen geschonken aan Oud-Castricum. Deze collectie omvat vele honderden dia 's en foto 's. Dit materiaal - met beelden van ons vroegere dorp - is vooral gebruikt voor de vele dia-avonden die Jaap Stuifbergen samen met Loek Zonneveld heeft georganiseerd voor de inwo ners van Bakkum en Castricum. 120

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 122