Antoinette van Boxtel Hans Boot zoek lag bij de stamboom van de familie De Vries. Voor de publicatie van stambomen werden ook tientallen families bezocht voor aanvullende informatie en foto's. Elke maand werd er een persbericht in de kranten geplaatst in verband met de openstelling en de tijdelijke tentoonstel lingen op de eerste zondag van de maand. De lokale radio- en tv-zender werd hiervan tevens in kennis gesteld. Ook verschenen er in diverse kranten berichten over andere be langrijke activiteiten en werden oproepen gedaan voor het inzenden van foto's en bidprentjes. De werkgroep leverde vier keer een artikel voor de rubriek 'Langs de Schulp- vaart' in het Nieuwsblad voor Castricum; de onderwerpen waren: het spoorviaduct, gekoppeld aan het 'Meertje van Vogelenzang', de stoomwasserij Blanka, de school in de oude dorpskerk en het Armenhuis. Uit de jaarlijkse evalu atie over deze rubriek met de gemeente, het Nieuwsblad en de historische verenigingen van Akersloot en Limmen, bleek het niet mogelijk om de rubriek in 2011 voort te zet ten en is er na zes jaar een einde aan gekomen. Tijdens de culinaire stoelendans, die in septem ber werd georganiseerd door de Businessclub van de Ondernemersfederatie binnen de CAL, fungeerden drie leden van Oud-Castricum als gids en vertelden over de historie van een aantal panden in het oude dorpscentrum. Taakgroep educatie en tentoonstelling Ook in 2010 hebben diverse scholen een bezoek gebracht aan De Duynkant. Voor het project 'Castricum en de Tweede We reldoorlog, 65 jaar bevrijd' kwamen in april, mei en juni verschillende klassen op bezoek. In september werden leerlingen van het Clusius- college ontvangen en in november leerlingen van het Bonhoeffercollege voor het programma 'een rondje cultuur' in samenwerking met het 'Contact Steunpunt Cultureel erfgoed'. De coördinatoren cultureel erfgoed van het ba sisonderwijs uit Castricum, Heemskerk en Uit geest kwamen in februari in De Duynkant bij elkaar voor een afstemmingsoverleg. De tijdelijke tentoonstellingen in combinatie met de open dagen trokken in 2010 circa 2400 bezoekers. De onder werpen in januari en februari waren de geschiedenis van Dijk en Duin en de Castricumse tennisverenigingen naar aanleiding van artikelen in het 32e Jaarboek. De belangstelling voor de expositie van maart tot en met juni over 65 jaar bevrijding in Castricum en Bakkum was enorm. Daarnaast waren de thema's 'Castri cum en Bakkum ten voeten uit', 'Castricum en het water' en in de maanden november en december uit het 33e Jaarboek het verdwenen doipje 'de Duin kant' en de Castricumse gymnastiekverenigingen. Tot slot werd er medewerking verleend aan de tot standkoming van eerdergenoemde oorlogsfilm van Pauline van Vliet. Bestuur, leden en donateurs Op 31 december 2010 was het bestuur als volgt samengesteld: E. Duffhues, voorzitter; Mevr. A.H.A.M. van Boxtel, secretaris; J.H. Ebels, penningmeester; H.A. Boot, lid; P.A. Levi, lid; C.J. Smit, lid. Aan de werkavonden in De Duynkant en andere activitei ten werd door vijfentwintig werkende leden deelgenomen. Op 31 december bedroeg het aantal donateurs ruim 1200. Aan onze leden en donateurs komt veel dank toe voor hun inzet en hun bijdrage aan de Stichting Werkgroep Oud- Castricum in het afgelopen jaar. Ontvangst van een school in De Duynkant voor een educatief programma. 119 Ook in 2010 werden de open dagen weer druk bezocht.

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 121