Jaarverslag 2010 De belangrijkste gebeurtenissen volgen nu in chronologische volgorde: 4 januari: nieuwjaarsreceptie in De Duynkant; 20 mei: afscheid Loek Zonneveld als be stuurslid. Hij wordt opgevolgd door Cor Smit; 2 juni: overhandiging aan de Werkgroep Oud- Castricum van de kaart 'Heerlykhyd van Cas- tricum' door lijstenatelier André Weda; 5 juni: feestelijke opening van de herstelde Maer- of Korendijk; 12 juni: jaarlijkse excursie van de werkgroep met een bezoek aan 'Het Dolhuys', het mu seum over de psychiatrie in Haarlem; 18 september: deelname aan de manifestatie 'Cultuur proeven' met een stand in de biblio theek; 21 september: kennismakingsbezoek van het nieuwe college van burgemeester en wethouders en de nieu we raadsleden; 30 september: medewerking aan 'Een rondje cultuur' voor leerlingen van het Clusius College Castricum; 6 oktober: start structureel overleg tussen Bibliotheek Kennemerwaard en bestuur werkgroep; 22 oktober: presentatie van het 33e Jaarboek, dat wordt overhandigd aan Piet Stuifbergen, een oud bewoner van de Duinkant. Tevens vertoning van een film van Hans Kinders over deze in de oorlog ge sloopte buurt; 5 november: overhandiging van drie fotopanelen over de geschiedenis van het oude gemeentehuis aan het echt paar Van Daalen, eigenaar van Hotel het Oude Raadhuis; 18, 19 en 20 november: drie cabaretavonden in hotel Borst onder leiding van Dick Groot namens de Stich ting Welzijn Castricum, dit jaar in plaats van de dona teursavond. Deze avonden vonden plaats met mede- Overhandiging van de kaart 'Heerlykhyd van Castricum' door André Weda (links). Taakgroep archiefbeheer, foto en film Het hele jaar door werd door werkende leden nieuw ar chiefmateriaal, zoals boeken, schenkingen en dergelijke verwerkt. Daarnaast werden al bestaande bestanden aange vuld of aangepast om aanwezige bestanden beter te kunnen vinden. Ook aan het programma Hazadata, waarmee aller lei gegevens via een kaart van Castricum aan elkaar kunnen worden gekoppeld, werd dit jaar weer verder gewerkt. Voor de werkzaamheden vanuit De Duynkant is het een grote aanwinst dat het gebouw een internetverbinding kreeg. Voorts werd gestart met de voorbereidingen voor het vernieuwen van de website. Ook dit jaar heeft de werkgroep regelmatig nieuwe foto's ontvangen, die geschonken werden of gescand mochten worden. Het fotoarchief bestaat nu uit circa 15.000 foto's. De beeldbank deed zijn intrede, wat inhoudt dat alle foto's via de computer te zoeken en te zien zijn. Daarbij krijgen de bezoekers de mogelijkheid om zelf online aanvullingen 117 Het jaar 2010 stond voor de werkgroep voor een groot deel in het teken van de Tweede Wereldoorlog. Over dit onderwerp ging in het voorjaar in De Duynkant een educatief project van start voor leerlingen van vijf ba sisscholen. Het programma bestond uit een lespakket met de film van Pauline van Vliet 'Ik wist niet wat oorlog was; jeugdherinneringen aan de Tweede We reldoorlog in Castricum'. Ook vond er een zeer druk bezochte expositie plaats in het teken van '65 jaar be vrijding'. Daarbij werd ook een film van Loek Zonne veld vertoond met originele beelden uit de oorlogstijd. Daarnaast zijn door de leden van de werk groep veel andere activiteiten verricht en werd er in verschillende plaatselijke en re gionale verbanden samengewerkt of geadvi seerd. werking van de groep Verhalenvertellers en stonden in het teken van het dorp in de jaren '50 en '60. We gens overweldigende belangstelling zijn de avonden in 2011 geprolongeerd; Tot slot verscheen in november de herdruk van het boek 'Het Castricums landschap een geschiedenisboek' van Ernst Mooij, dat in eigen beheer werd uitgegeven. In 2010 verscheen het interne infobulletin van de werk groep drie keer. De activiteiten van de werkgroepleden zijn ingedeeld in de volgende vier taakgroepen.

Jaarboek Oud Castricum | 2011 | | pagina 119