Schenkingen aan de Werkgroep Oud-Castricum 2009 - 2010 Allerlei voorwerpen en fotomateriaal zijn ook dit jaar weer aan de werkgroep geschonken. Het materiaal wordt in de collectie opgenomen en zal waar mogelijk door de werkgroep worden gebruikt bij tentoonstellingen, voor publi caties of educatieve doeleinden. De schenkingen worden jaarlijks in het jaarboek vermeld. Schenkingen van juli 2009 tot en met juni 2010 (de schenkers zijn allen woonachtig in Castricum, tenzij anders vermeld): B.M. Reijnders T. Zentveld G. Oldenburg, Uitgeest M. Eijkman RJ. Bakker H.A. Korsman mevr. R.C. Mol-Veenstra A.J.H. Bakker A.J. Dekker, Akersloot M.D. Stuifbergen J. Houtenbos Th. Glorie, Heemstede mevr. A.M. de Nijs H.J.C. de Graaf Sj. Tiebie A. van Putten J.P. Kuijs P. van den Berg T.C. Heijjer M. Harsveld, Krommenie N. de Vries/ W. Guyt, Beverwijk W. Degeling, Uitgeest J.H. Beekman J. Bakker T.L. Schaaper, Heiloo mevr. T. Hendriks-de Ruijter J. de Ruijter A. Weda PG.M. Zonneveld H. van der Wielen diverse foto's en oude kranten koperen bel, gebruikt bij de Castricumse veiling geïllustreerde gidsen uit 1932 en 1935 ansichtkaart kampeerterrein Bakkum schilderij van schelpenvisser oorlogsverhaal van Martien Maas EHBO-krantenknipsels serie Jaarboeken Oud-Castricum foto dokter Leenaers uit 1944 pakjes met sigaretten uit de oorlog DVD: Castricum 1959 (door Kortekaas/Hoogervorst) foto le steenlegging woning 'Op 't Sant' van dokter Leenaers, elektrotherapeutisch inductieapparaat middeleeuwse grape; een bol potje op 3 voetjes munt, kerkboekjes en bidprentjes sigarenkistje 'Oud Castricum' van R. Vader helmen, gasmasker etc. uit de Tweede Wereldoorlog, 11 Jaarboeken Oud-Castricum albums, correspondentie, bidprentjes familie Kabel bekendmaking uit de Tweede Wereldoorlog dokaklok voor diaseries, embleem Castricumse Tafeltennis Vereniging trekkerbeugel van geweer ansichtkaart uit Bakkum met harmonica van fotootjes knipsels over Castricum uit 'De Uitgeester' luchtfoto's Castricum, genomen ca. 1975 boeken over de Tweede Wereldoorlog video Castricum in het groen eeuwenoude schenkkan ansichtkaart Commissarishuis aan de Zeeweg ingelijste kaart van De Heerlijkheid Castricum koperen windvaan van toren A-gebouw Duin en Bosch foto's, brieven, nota's van ca. 1944. Ook werden door vele personen foto's geschonken of uitgeleend over o.a. de onderwerpen van de maandelijkse tentoonstellingen in De Duynkant. Voorts stelden meerdere personen bidprentjes beschikbaar. De middeleeuwse grape van mevr. A.M. de Nijs.

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 63