•- r- Afsluiting Met dit zevende artikel over de nog aanwezige stolpboer derijen en hun bewoners in Castricum en Bakkum wordt een lange periode afgesloten van verzamelen en ordenen van gegevens, onderzoek doen in archieven, houden van gesprekken met bewoners en eigenaren, schrijven van de artikelen en nog veel meer. Er zijn contacten ontstaan met velen die anekdotes konden vertellen, oude foto's ter beschikking stelden, maar vooral 'de sfeer van vroeger' wisten over te brengen. Moeilijk was het soms om de juiste gegevens te verkrijgen en vast te leggen en er moesten keuzes gemaakt worden over wat wel en niet in een artikel zou worden opgeno men. We hopen hiermee een bijdrage te hebben geleverd aan de vastlegging van een stukje agrarische geschiedenis. Piet Blom Op 1 april 1998 zijn wij met het bedrijf gestopt, toen Michiel het kon overnemen. In juni 2000 zijn wij verhuisd naar Heereweg 5. Michiel is ge trouwd met Jacqueline de Lange, zij hebben twee zoons. Hij is biologisch gaan boeren, wat toevallig ook paste in het beleid van het PWN. Terugkijkend geeft het een goed gevoel, hard gewerkt, dat wel en nog zetten we ons in voor zover het kan. Een pracht van een vrijetijdsbesteding, dagelijks even langs de Van Tienhoven Hoeve. 'Is er nog wat Michiel? We helpen als het nodig is en hebben een groetetuintje vlak bij huis! PI Bronnen: Archief PWN te Velserbroek. Gemeentearchief te Castricum: dossiers bouwaanvragen. Jaarboeken van de Stichting Werkgroep Oud-Castricum. Kadaster Directie Noordwest te Amsterdam-Sloterdijk. Provinciaal Archief Noord-Holland te Haarlem. Regionaal Archief te Alkmaar: oud-rechterlijk en notarieel archief, bevolkingsregisters enz. Nico en Siem Mooij bij de boerderij omstreeks 1997.

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 62