Ten geleide Ook deze keer hebben wij geprobeerd om een interes sant en gevarieerd jaarboek samen te stellen. Gelukkig is het aantal onderwerpen, waaruit geput kan worden, nog steeds groot en was ook de inhoud van het 33e jaarboek snel ingevuld. Overeenkomstig het streven in de laatste jaren, is weer gekozen voor een mix van grote en kleine artikelen. De artikelen gaan dit jaar onder andere over de ge schiedenis van het verdwenen dorpje 'De Duinkant', de gymnastiekverenigingen, het vervolgartikel over het ge meentebestuur tussen twee fusies en zoals gebruikelijk de stamboom, die nu de familie De Nijs betreft. Overige onderwerpen zijn: het testament van Albert Asjes en een verloren ruiterspoor in de Schoolstraat. In de rubriek 'Wie was...' wordt dit keer het leven be schreven van architect Jan Stuyt, die een aantal markante gebouwen in Castricum heeft ontworpen. Vermeldenswaard is ook dat er met het zevende deel van de stolpboerderijen een einde is gekomen aan deze reeks beschrijvingen. De serie artikelen over de Dorpsstraat wordt echter voortgezet. Het jaarboek wordt vanzelfsprekend afgesloten met de vaste rubrieken 'Castricum honderd jaar geleden', het jaarverslag en de kroniek over het afgelopen jaar. Wij nodigen de lezers tenslotte graag uit om reacties, aan vullingen op artikelen of suggesties voor nieuwe onder werpen aan ons door te geven. Het contactadres is Stich ting Werkgroep Oud-Castricum, Geversweg 1 b, 1901 NW Castricum of per email: simon.zuurbier@hetnet.nl, tel: 0251-671511. Wij danken allen die aan de totstandkoming van de 33e uitgave hebben bijgedragen. De redactie Hans Boot Ni ek Kaan Simon Zuurbier Een beeld van de buurt de Duinkant ten westen van de spoorlijn. Voor de Tweede Wereldoorlog stonden er zo 'n 50 woningen en boerderijen. Op de voorgrond de in 1925 gebouwde boerderij van de familie Stuifbergen. De boerderij stond aan het Onderlangs: een pad dat op de Kramersweg uitkwam.

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 5