De situatie in 1823. De huidige situatie. Koper was Jan Cornelisz Twisk, makelaar te Amsterdam, namens koning Willem I. Over de oudste geschiedenis van de 'hofstede' Zee- veld is uitvoerig geschreven door mr. J. Be- lonje in het 7e jaarboek (1984). In het kader van de duinontginning werd de boerderij na 1829 verbouwd; het jaar is niet bekend. De boerderij en het duingebied ble ven lang in bezit van de koninklijke familie. In 1876 werd het vererfd naar Marie, geboren prinses der Nederlanden, prinses von Wied, echtgenoot van vorst Wilhelm Adolph Maxi milian Carl zu Wied te Neuwied. De oude boerderij Zeeveld. (Mannie) Snel en zij kregen drie kinderen. In 1968 ver huisde hij met zijn bedrijf naar de Van Tienhoven Hoeve aan de Heereweg, hoek Zeeweg te Bakkum. De landerijen van Zeeveld werden in het kader van schaalvergroting toe gevoegd aan die van de Van Tienhoven Hoeve. De oude boerderij Zeeveld werd aanvankelijk gebruikt als een vakantieverblijf voor een kindertehuis in Amsterdam, waarna het geheel, toen het leeg stond, in 1983 werd ge- 57 Op de boerderij woonde lange tijd de familie Van Amersfoort met een beperkte veehoude rij. In 1903 werd het terrein met de boerde rij van prinses Von Wied overgenomen door de Provincie Noord-Holland. De familie Van Amersfoort verbleef er tot 1908, waarna Pie- ter Mooij als pachter in de boerderij een melk veehouderij begon. Toen hij in 1924 stopte en in Castricum ging wonen, heeft zijn 24-jarige zoon zoon Pieter, in datzelfde jaar gehuwd met Dirkje van den Berg, het bedrijf overge nomen. In 1928 werd een schuur met hooiber- ging bijgebouwd. Rond 1930 werd de boerderij in de zomer ge bruikt als een voorloper van de jeugdherberg 'Konings bosch', die in 1932 werd geopend. In 1947 werd een stenen aanbouw, een boenhok, gereali seerd en werd het geheel omschreven als 'huis, schuur en erf, groot 30 are en 20 centiare en gelegen aan de Egmon- derweg in de gemeente Castricum. Simon Mooij (1932) nam in 1962 als pachter de boerde rij van zijn vader over. Hij was getrouwd met Hermanna

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 59