De situatie in 2009. gebouw was helaas zodanig dat het niet haalbaar werd ge acht. Besloten werd tot het bouwen van een nieuwe stolp- woning door aannemer Jaap Peetoom uit Egmond aan den Hoef naar ontwerp van het gespecialiseerde architecten bureau Cornelis de Jong uit Middenbeemster. Op 20 de cember 1990 werd de eerste steen gelegd en in september 1991 werd het pand opgeleverd. Een ruime indeling met aparte keuken-eetruimte, een bibliotheek in het vierkant en een fraaie lichtinval zorgen voor een ontspannen woon sfeer. Mede door het gebruik van oude gevelstenen, de kleurstel ling en de ligging op het terrein herinnert deze woonstolp, genoemd naar de familie Duijn, aan het verleden en neemt een waardige plaats in aan de Heereweg te Bakkum. Noorderstraat 2, Zeeveld De situatie in 1980. De herbouwde boerderij Duijnhoeve aan de Heereweg. ondervond echter veel hinder door de toegang van zijn bedrijf vanaf de Heereweg. Zijn weilanden lagen aan de noordkant van de Zeeweg, ter weerszijden van de spoor lijn. Toen dit gebied verkaveld werd, ontstond de moge lijkheid om een nieuw bedrijf te beginnen aan de Zeeweg en dat kon in 1989 worden gerealiseerd. In datzelfde jaar werd de woning met veestalling (stolp) en stal aan de Heereweg overgenomen door Gerard de Zeeuw, eigenaar van een groothandel in hotelbenodigdhe den, geboren in Bakkum, gehuwd met Corrie de Waard en zoon van Willem de Zeeuw, veehouder op Starrenburg en Gré van der Meij (zie 28e jaarboek, 2005). Overwogen werd het woonhuis met achterliggende vee stalling te verbouwen tot een woonhuis om daarmee de onvolledige stolp te behouden, maar de conditie van het 56 In het duingebied van Bakkum ligt enigszins verscholen aan de Noorderstraat de boerderij Zeeveld, waarover in officiële stukken van voor 1803 gesproken wordt over een 'Duinmaayerswoning in het Duin, genaamd 't Zeevelt'. Met de naam Zeeveld werd het duingebied in Baccum aangeduid, dat al op de kaart van Johannes Dou uit 1680 voorkomt als 'Het Zee Veldt'. Eigenaar van het duingebied met duinboerderij Zeeveld was in de 18e eeuw Joan Geelvinck, ambachtsheer van Bakkum en Castricum. Toen hij in 1802 kwam te over lijden, werd de boerderij Zeeveld met 6 ha. duinterrein in 1803 verkocht aan Jan van Bruijnswaard, duinmeijer en pachter, die op de boerderij woonde. Na zijn overlijden in 1811 verkochten de erven in 1813 het duinmeijershuis met 5 omliggende kroften aan Abraham Barnaart Jacobszoon, die in Amsterdam woonde. Na zijn overlijden in mei 1829 te Lisse werd 'een huis met stalling, schuur, erve en tuin met percelen duin, weiland en bosch, genaamd het Zee veld' bij een publieke verkoping te Beverwijk verkocht. Heereweg.

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 58