MMjyM. sing van de schuren ontstond de vakantieboerderij 'de Hooiberg' aan de Bleumerweg met groepen in de stolp, appartementen in de stallen en huisjes in de nieuwe stal aan de oostkant. De camping op het terrein telde vijftien plaatsen. Kortom een behoorlijk vakantiebedrijf met veel gezelligheid. In 2007 heeft hun zoon Willem Twisk 1966) en zijn echt genote Evelien Waalkens het bedrijf overgenomen. Zij gingen wonen in het huis aan de Bleumerweg 12 en Piet Twisk en Maria Castricum verhuisden naar de achterlig gende stolp, nadat deze naar ontwerp van architect Din- gerdis uit Limmen werd verbouwd door aannemer H.W. Twisk uit Castricum. Twisk en Dingerdis hebben een mooi stuk werk afgeleverd, waarbij het vierkant van de stolp met de schoren in het zicht zijn gebleven. Heereweg 29, Duijnhoeve In 1913 werd aan de Heereweg een tuinderswoning met erachter een losstaande veestalling gebouwd, die in Bak- kum bekend stond als 'de boerderij Duijn'. Hier ging Trijntje Stet, weduwe van Pieter Duijn, met haar volwas sen en ongehuwd gebleven kinderen Wub, Jan en Door- tje wonen. Ook woonde bij Trijntje haar kleinzoon Joop Orij, die in 1905 was geboren en waarvan de beide ouders al waren overleden toen hij vier jaar oud was. Het gezin Duijn dreef aan de Heereweg een melkveehouderij. Toen Trijntje in 1932 overleed, hebben Wub, Jan en Door- tje de melkveehouderij voortgezet. In 1951 werd het be drijf overgenomen door Gerard Duijn, gehuwd met Truus Poel, die er tot 1978 bleven wonen. Gerard liet in 1965 het woonhuis verbouwen; in de daaropvolgende jaren werden een schuur en een veestalling gebouwd. In 1978 werd zijn zoon Kees Duijn, veehouder, gehuwd met Gitta van Diepen, de nieuwe bewoner. Kees liet in 1984 een loods voor stalling van materieel bouwen. Hij werden in de stallen ondergebracht. In de periode 1943 - 1945 was het gebied in Bakkum 'Sperrgebiet'; de fa milie Twisk kon echter op de boerderij blijven wonen en werken. Van de Duitse militairen hebben ze eigenlijk geen last gehad, maar de zomerhuisjes mochten niet worden be woond. Na de oorlog zijn de huisjes verwijderd. Piet Twisk (1935), zoon van Hendrik, trouwde in 1960 met Maria Castricum en zij namen hun intrek in de boer derij. Hendrik Twisk en zijn vrouw gingen wonen in de toen pas gebouwde bungalow naast de boerderij. Piet nam in 1964 het bedrijf over van zijn vader en voerde enkele aanpassingen door, zoals de bouw van een nieuwe stal in 1966. Deze stal kon ook gebruikt worden voor het onderbrengen van gezinnen in de zomertijd. Die vakan tieperiode begon veelal in de eerste week van mei met het onderbrengen van schoolklassen en eindigde in november als de koeien weer op stal moesten! In 1976 werden twee schuren bijgebouwd en werd de ach terliggende kapberg vervangen door een open veldschuur voor de stalling van werktuigen. Piet stopte in 1979 met de melkveehouderij. Na aanpas- De situatie in 2009. Het woonhuis met de onvolledige stolp in de oude situatie. 55 De vakantieboerderij 'de Hooiberg'aan de Bleumerweg. aajjgwg

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 57