gehouden en de jongeren een goed bezochte turndemon- stratie gaven. DOS recipieerde de volgende dag eveneens in de tent, waar de viering werd afgesloten met een tur- navond en een groot feest voor de jeugd. De volwassen gymvereniging beschikte inmiddels over ruim 800 leden. In 1974 startte DOS met vernieuwen. Aan de onderdelen werd jazz-gymnastiek toegevoegd. Deze vorm van bewe gen op muziek sloeg aan en werd al snel een groot succes. Twee jaar later werd, onder enthousiaste leiding van Jos Kerkhoven, het trampolinespringen ingevoerd onder de namen 'vliegen in de lucht' en 'turnen in de ruimte'. Veel jeugdleden vonden dat heerlijk om te doen en behaalden daarmee successen in wedstrijdverband. Om deze sport goed te kunnen beoefenen moest overigens de Juliana van Stolbergzaal in hoogte worden aangepast. De jeugd beleefde in die tijd ook veel plezier aan de zo merkampen, die door het KNGV werden georganiseerd. Zo werden de tenten van DOS in 1976 in Beekbergen op geslagen. Ook werd daar van 1980 tot en met 1998 in het najaar voor de dames een week georganiseerd met de toe passelijke naam 'Vrouw-van-huis-week', waar ook DOS ieder jaar met circa 12 leden aan deelnam. DOS liet in 1977 opnieuw zien dat zij met haar tijd mee ging, want de club introduceerde gymnastiek voor 'Moe der en kind'. Dat betekende dat kinderen al vanaf twee jaar terecht konden bij de vereniging en de moeders dan actief meededen. Vanaf die tijd kampte DOS echter wel met wat bestuursproblemen, omdat zowel de functie van voorzitter als die van vice-voorzitter gedurende vier jaar vacant was. Op 31 mei 1980 waren ook de jeugdturnsters Machteld van der Maas en Saskia Eveleens van DOS te gast in de Paleistuin van Soestdijk, waar zij mee mochten doen aan een demonstratie trampolinespringen op het afscheids feest van koningin Juliana. Dezelfde Saskia behaalde op 14 maart 1981, onder leiding van haar trainer Jos Kerk hoven, een fantastische prestatie door in Aalsmeer op het grootste internationale toernooi als eerste te eindigen, waarvoor zij de 'Flowercup' ontving. Nieuwe mijlpalen Het bruiste van de activiteiten in 1981, die grotendeels in het teken stonden van het gouden jubileumjaar dat daarop volgde. Kosten noch moeite werden gespaard om dat uit gebreid te vieren. Het begon met een receptie en reünie op 20 maart 1982 in Johanna's Hof, gevolgd door onder andere diverse spel- en sportdagen, een fietspuzzeltocht en een grote jubileumuitvoering door alle leden van DOS in sporthal De Bloemen. Als afsluiting verzorgde de 50- jarige gymnastiekvereniging in de sporthal de organisatie van de nationale kampioenschappen trampolinespringen. In de jubileumuitgave typeerde de net aangetreden voor zitter Bob Koedijker DÓS als een 'jonge vereniging', ge let op de leeftijd van de leden. Hij sprak de verwachting uit dat DOS ook in de toekomst jong zal blijven, omdat allerlei nieuwe takken van sport de kans zullen krijgen zich binnen de vereniging te ontwikkelen. Op de jubileumreceptie kreeg Truus Dijkstra de zilveren speld van verdienste van het KNGV en werden negen le- den van DOS onderscheiden, omdat zij 25 jaar of langer lid waren van het Verbond. Het hoogtepunt was zonder meer de koninklijke onderscheiding, die loco-burgemees- ter Wokke bij Tiny Hemstede mocht opspelden. Het clubicoon Er is niemand die langer lid is van DOS en zoveel voor de vereniging heeft betekend als Tiny Hemstede-Gorter. Dat blijkt uit de opgetekende feiten en de vele onderscheidingen die de 85-jarige sportieve Tiny voor haar trouwe dienst aan de club mocht ontvangen. Zij was per 1 november 2010 maar liefst 77 jaar lid en was 42 jaar bestuurslid (waarvan 37 jaar penningmeester). Nog steeds gymt Tiny elke dinsdagavond met haar vaste groepje veteranen en voorlopig denkt ze nog niet aan stoppen. Ook raakt zij nooit uitgepraat over haar duppie: "DOS is van onschatbare waarde geweest in mijn leven. Het viel niet altijd mee om vroeger mijn fulltime baan te combineren met het penningmeesterschap. De administratie gebeurde helemaal met de hand en pas in 1976 stapten we over op automatische betalingen. In die 77 jaar heb ik veel mooie dingen meegemaakt. Vooral de viering van het gouden jubileum in 1982 zal ik nooit vergeten; het programma was zo gevarieerd en iedereen hielp mee. De kracht van DOS is nog altijd dat de vereniging een heel breed aanbod heeft, er is van alles wat. Voor mijzelf is het nog heel belangrijk Het bestuur van DOS tijdens het 50-jarig bestaan in 1982. V.l.n.r. staand: Wies SpaanIeke Drenth, Ronald Karst en Marjan Dijkstra; zittend: Tiny Hemstede penningmeesterBob Koedijker voorzitterTruus Dijkstra secretarisen Jos Groentjes. 49 Tiny Hemstede-Gorter.

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 51