Gymnastiek-Uitvoeriiig D. O. S. Tijdens de viering van het eerste lustrumfeest op 11 juni 1937. een uitvoering in de zaal van Borst, maar nadat vele leden waren geëvacueerd, ging het bergafwaarts. Men kon ook nauwelijks 's avonds naar de oefenavonden vanwege het verbod om op straat te zijn. Ondanks dat er soms maar drie leden aanwezig waren, ging de vereniging toch door. Er mocht alleen niet meer gegymd worden in de school in Bakkum, waarna er een onderkomen werd gevonden in het gymnastieklokaaltje aan de Dorpsstraat. Toen leider De Rie echter niet meer met zijn motor uit Alkmaar kon komen, hield het op. Het bewijs daarvan levert het eerste notulenboek van de vereniging, waaruit blijkt dat de voor lopig laatste vergadering van het bestuur op 11 mei 1942 werd gehouden. de heer Borst te Bakkutn. in de zaal van Aanvang 7.30 uur. Entrée f 1.25 per persoon. Kaarten verkrijgbaar bijMej. Verduin, Heerenweg 22; T. Hopman, Pernéstraat 54. Aankondiging in de krant van een uitvoering in 1947. De financiële situatie van DOS was na de oorlog verre van rooskleurig, die voornamelijk werd veroorzaakt door veel achterstallige contributiebetalingen. Ook de gemeen telijke subsidie van/150,- per jaar, die de club in die tijd ontving voor zaalhuur en trainers, was lang niet toerei kend om het tekort te dekken. Het ging zelfs zo slecht dat 46 de club tijdelijk het lidmaatschap van het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond (KNGV) moest opzeggen en als een soort wilde vereniging moest zien te overleven. Toch slaagde het bestuur erin om er bovenop te komen en nam het aantal leden beginjaren '50 toe tot ruim 200. Er werd ook weer meegedaan aan grote evenementen en de monstratiewedstrijden, die onder andere in Arnhem en in het Olympisch Stadion in Amsterdam werden gehouden. Eerste jubilea Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan gaf DOS op 28 februari 1953 een zeer geslaagde uitvoering in hotel Borst. Na het openingswoord van voorzitter Gerrit Ronk volgden de oefeningen van de verschillende groepen, die met een piramidestand hun optreden afsloten. De baten van deze avond werden bestemd voor de slachtoffers van de waters noodramp in Zeeland. Castricum werd meer en meer een toeristengemeente en daarom verzorgde DOS in de zomer van 1954 's avonds op verzoek van de VVV enkele turndemonstraties voor de 'badgasten'. In 1955 overleed Gerrit de Rie, die 23 jaar bij DOS was be trokken. Het betekende een groot verlies voor de vereniging. Het zilveren jubileum van DOS in 1957 werd op een be scheiden wijze gevierd, want de middelen voor een echt feest ontbraken. Alleen vond de jaarlijkse uitvoering wel doorgang. Na het aftreden van voorzitter Ronk in 1960 was er niet direct een opvolger beschikbaar. Secretaris Elly Eibers en bestuurslid Tiny Hemstede gingen toen gewoon op een avond bij een aantal leden langs en slaagden erin om Ton Scholier te strikken voor de functie van praeses. Op Zaterdag 20 December a.s.,

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 48