Welboren, die de eerste prijs behaalde. Een bus vol sup porters uit Castricum maakte de finalewedstrijd mee en in sporthal De Bloemen viel Jeanet een feestelijke ontvangst ten deel. In oktober 1992 vond er opnieuw een naamswijziging van de vereniging plaats. De naam 'Turn- en Gymnastiekver eniging VIOS' werd vervangen door 'Sportvereniging VIOS', omdat de oude naam een veel te beperkte indicatie van de activiteiten gaf. Inmiddels kon men namelijk bij de vereniging terecht voor ouder- en kindgym, kleuter-, jon gens-, meisjes- en keurgym, ViosFIT, callanetics, aerobic high, herentrimmen en volleybal. Eind 1992 mocht de vereniging Laurette Levi als 700e lid begroeten. Tijdens de ledenvergadering van dat jaar wer den naast de 'prestatie wisselbeker' de 'Janus Hopman wisseltrofee' voor de beste turner en de nieuwe 'Ton Set- tels wisseltrofee' voor de beste turnster van het afgelopen jaar uitgereikt. Wim Korsman, die turner van het eerste uur was en 15 jaar lang met zijn motorbakfiets oud-papier voor zijn club ophaalde, werd benoemd tot erelid. Het 70-jarig bestaan werd in 1993 gevierd met onder an dere een sponsordag, een fietstocht en een demonstratie middag. De demonstratie in De Bloemen trok zo'n 700 bezoekers, die er getuige van waren dat de vlag met de nieuwe verenigingsnaam door de leden van de keurploeg werd onthuld. Op 7 juni 1998 werd stilgestaan bij het 75-jarig bestaan en ook dit keer werd dat opgeluisterd met een turndemonstra- tie. Bovendien was er een instuif voor alle kinderen van 4 tot en met 13 jaar. Settels, een echte gymnastiekfamilie Bij verenigingen heb je vaak families die hierin een prominente rol vervullen. Dit geldt ook voor VIOS en dan met name de familie Settels. Dochter Jolanda behaalde grote successen. Daarnaast waren haar ouders Ton en Tan jarenlang actiefin diverse functies en werden daarvoor beiden benoemd tot erelid. Hun schoonzoon René Struik was ook nog een aantal jaren voorzitter van VIOS. In huize Settels blikte Ton (1927) terug: "Tinus Hopman vroeg mij voor VIOS wat te gaan doen. Dat is zo 'n 50 jaar geleden en mijn vrouw nam in die tijd de ledenadministratie op zich. Van het een kwam het ander en uiteindelijk ben ik twee keer een periode voorzitter geweest. Onze dochter Jolanda begon al op de leeftijd van 3'/2 jaar met turnen en leverde in de zeventiger jaren grote prestaties op landelijke kampioenschappen van de NKGB. Het was een mooie tijd: We waren eens in Roermond en overnachtten na een gezellig avondje in een hotel pal naast een kerk. De volgende (zondag)morgen begon om 7.00 uur de kerkklok al te luiden en dat hield niet meer op. Toen ben ik mijn bed uitgegaan en heb nog een paar uurtjes heerlijk geslapen in mijn auto, die buiten het centrum geparkeerd stond. VIOS in de 21e eeuw Ook maakten we regelmatig reisjes naar Duitsland en Frankrijk voor het houden van demonstraties. Overal in het land werden we gevraagd bij de opening van gymzalen. Tegenwoordig gebeurt dat niet meer, omdat de mensen veel minder tijd hebben. Het wordt ook steeds moeilijker om bestuursleden te werven. Door zwaardere eisen aan de leiders, wordt het moeilijker om ze aan te trekken. Desondanks kan je VIOS ook nu een gezonde vereniging noemen en zijn er gelukkig nog altijd vrijwilligers die de kar willen trekken!" Annemieke Veldt be haalde in 2005 nog op 27-jarige leeftijd zilver op het NK Turnen in Goes. Daarna waren er binnen VIOS geen leden meer die prijzen behaalden op nationaal of internationaal niveau. Op 7 november 2009 gaf VIOS een receptie voor twee dames die veel voor de vereniging hadden be tekend. De eerste was Tan Settels, die afscheid nam na 39 jaar bestuurslid te zijn geweest en bijna 50 jaar de ledenadministra tie had gevoerd. De ander was Jeanet Welboren, die op dat moment al zo'n 30 jaar turnles gaf en zelf 40 jaar aan VIOS was ver bonden. Ton en Tan Settels. Annemieke Veldt na haar zilver op het NK Turnen in 2005.

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 46