Ook nu nog doen er jaarlijks zo 'n 40 jongens en meisjes aan mee. We huren dan in de omgeving een eenvoudige locatie, zoals bijvoorbeeld een boerderij of een scoutinggebouw. Zo hebben we al heel veel plezier beleefd in onder andere IJmuiden, Wijk aan Zee, Uitgeest en Krommenie. Weer een andere naam Trainster Els Versteege was op 31 mei 1980 met zes pu pillen van VIOS aanwezig op Paleis Soestdijk, waar zij meededen aan een turndemonstratie ter gelegenheid van de troonsafstand van koningin Juliana. Een hoogtepunt was ook, dat alle jongens- en meisjesploegen van VIOS Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de vereniging werd in juni 1983 een aantal feeste lijkheden gepland, waaronder een wandeltocht, fietsenrally en een reünie. Daaraan vooraf or ganiseerde VIOS de finale van de Nationale kampioenschappen meisjes en dames, die op 17 april in De Bloemen werd gehouden. Judith Nanne van VIOS werd hier kampioene in de categorie meisjes 10-11 jaar. Op 18 juni vond een grote demonstratie avond plaats, waaraan alle afdelingen deelnamen. Voor zitter Adri Hopman stelde in het voorwoord van de jubile umuitgave dat VIOS, dankzij de deskundige leiding, kon inspelen op de huidige behoeften, die niet alleen maar op het gymnastiekvlak lagen. Bij de dames B-kampioenschappen van de NKGB in 1984, gehouden in Montfoort, was er succes voor Jeanet Gerda Stam stond in 1975 opnieuw bovenaan op het ere podium bij de Nederlandse kampioenschappen meisjes en twee jaar later nog eens in de categorie dames. Op 20 november 1977 behaalde de damesploeg van VIOS voor de vierde keer de titel bij de nationale Lange-Mat- Kampioenschappen, die deze keer in Hilvarenbeek wer den gehouden. Maria-Pia Aquabona en Mirjam Derksen hadden beiden succes op 2 april 1978, door in Castricum de titel te beha len bij de Nederlandse Persoonlijke kampioenschappen in respectievelijk de categorieën meisjes 10-11 jaar en 12-13 jaar. Vervolgens werd de ploeg van de VlOS-meisjes kam pioen bij de Nationale Verenigingskampioenschappen op 7 mei 1978 in Breda. De ploeg bestond uit Mirjam Derk sen, Maria-Pia Aquabona, Yolanda Harff, Ingrid Bakker, Gitta Geel, Gerda Stam en Jeanet Welboren. In 1979 werden de activiteiten van de vereniging uitge breid met het onderdeel volleybal. erin slaagden om kampioen te worden tijdens de Noord- Hollandse verenigingskampioenschappen lange mat, toestellen en springen, die op 14 oktober van dat jaar in Cas tricum werden gehouden. In het jaar daarop was Wilma Nanne ook succesvol door als eerste te eindigen bij de meisjes tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Schagen. Wilma maakte toen ook met Wendy Versteege deel uit van het Nederlandse team op internationale wedstrijden, dat in 1981 de interland tegen België won. De kampioensploeg van de VlOS-dames bij de nationale Lange Mat Kampioenschappen in Hilvarenbeek in 1977. V.l.n.r.: Mirjam Derksen, Maria-Pia Aquabona, Yolanda Harjj, Ingrid Bakker, Gitta Geel, Gerda Stam en Jeanet Welboren. 43 De leiding van VIOS wordt tijdens de viering van het 60-jarig bestaan bedankt en toegesproken door voorzitter Adri Hopman. V.l.n.r.: Ton Aarsen, Ina Pepping, Jeanet Welboren, Nickey SeldenthuisMarian Weeda, Els Versteege en Yolanda Yaarsma.

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 45