Eind 1969 werden drie VlOS-ploegen ingeschreven voor de Nationale kampioenschappen 'Lange-Mat-Turnen' in Oss. Het werd een groot succes, want een van de meisjes teams werd kampioen van Nederland. De kampioensploeg bestond uit: Joke Kos, Jolanda Settels, Marga Stam, Gerda Stam, Marjan Glorie, Maria Peters, Laura Schermer en Ti neke Heesterbeek. Bij het tweede nationale optreden in mei 1970 werd Joke Kos Nationaal Meisjes Kampioene en Lia Castricum werd eerste bij de damesjeugd. De successen van VIOS bleven daarna voortduren. Eind 1970 werd de titel op het Nationale Lange-Mat-Kampi- oenschap in Breda geprolongeerd. Bovendien werden in dat jaar alle te behalen kampioenschappen van de NKGB veroverd. Zowel in 1971 als 1972 eindigden de VlOS-meisjes op nieuw als eerste bij het Nationale Verenigingskampioen schap en het Lange-Mat-Kampioenschap van Nederland. In oktober 1972 waren Marga Stam en Jolanda Settels eveneens succesvol tijdens de Europese Kampioenschap pen van Katholieke Turnbonden door respectievelijk de vijfde en zesde plaats te behalen bij de dames. Tijdens de laatste jaren van deze bloeiperiode was het le dental met maar liefst 300 leden gestegen tot ruim 860. Naast turnen en de gewone gymnastiek ging VIOS zich in die tijd ook toeleggen op andere onderdelen als jazz-dans, conditietraining, aerobic en ouder- en kindgymnastiek. Daardoor was het noodzakelijk om op diverse locaties gymzalen te huren. Nieuwe activiteiten Het gouden jubileum werd in het voorjaar van 1973 ge vierd met verschillende activiteiten als een feestelijke optocht, turndemonstraties, kindervoorstellingen en een officiële receptie in De Rustende Jager, gevolgd door een instuifavond. Ook waren de dames in dat jaar op dreef, want van het District Haarlem werd Jolanda Settels kampioene en Ger da Stam werd eerste bij de meisjes. Een belangrijke verandering in 1974 was het weglaten van de letters 'R.K' voor de naam, waarmee werd aange geven dat de vereniging open stond voor iedereen. Daar naast werd de benaming 'Turn- en Gymnastiekvereniging' toegevoegd. VIOS bleef wel lid van de Nederlandse Ka tholieke Gymnastiek Bond (NKGB), totdat deze in 1987 fuseerde met het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond (KNGV). De vereniging is ook nog steeds aangeslo ten bij de Nederlandse Katholieke Sportfederatie (NKS). Sportkampen Vanaf de zeventiger jaren deed VIOS actief mee aan de sportkampen die door de NKS werden georganiseerd. Jarenlang vonden die een week lang plaats in de zomervakantie. Aan de zomerkampen namen ook andere sportverenigingen deel. Het vervoer per bus probeerde men dan ook binnen de regio te combineren, zodat VIOS samen reisde met bijvoorbeeld de jeugd van Vitesse'22. Jeanet Welboren: "Ik ben heel wat keren mee geweest, eerst als turnster en daarna als leidster. We gingen naar plaatsen als Uden, Nistelrode, Griendtsveen of Swalmen. De groep bestond uit 25 a 30 deelnemers en dat waren zowel meisjes als jongens, waarvan de meisjes altijd veruit in de meerderheid waren. Het was altijd heel gezellig. We sportten overdag en 's avond deden we spelletjes, droppings of maakten een kampvuur. Door het invoeren van de vakantiespreiding is de NKS in 1988 afgestapt van de zomerkampen. Daarvoor in de plaats is het 'Hemelvaartkamp'gekomen, dat VIOS zelf organiseert voor eigen leden. Sportkamp te Uden in 1979. Demonstraties op de Brink ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van VIOS. In geel trainingsjack: een nog jonge leider Adri Hopman.

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 44