bijt in het jeugdhuis, een receptie en een mars door het dorp. Ook was er een uitvoering op het sportterrein en een feestavond in de zaal van Hotel Borst. De gehele dag werd begroot op ƒ377,50, terwijl de contributie varieerde van ƒ0,50 tot/" 1,50 per lid per week. In dat jaar stelde de ge meenteraad een subsidieregeling vast voor alle jeugd- en gymnastiekverenigingen. In februari 1954 bedankte Tinus Hopman wegens drukke werkzaamheden als trainer. Dat werd door de vereniging zeer betreurd. Hij bleef VIOS echter nog vele jaren steu nen. Op initiatief van Jan Middelhoff werd de naam Vitesse in 1955 gewijzigd in het oude vertrouwde VIOS. Alhoewel het ledenaantal vanaf die tijd langzaam terugliep, werden er nog steeds goede prestaties geleverd. Elly Twisk be haalde in 1958 namelijk voor de vierde keer het kring kampioenschap. Ook werd in dat jaar het 35-jarig bestaan gevierd met een aantal gebruikelijke festiviteiten. Dit keer werd er een cabaret- en dansavond gehouden in zaal Roozendaal, waarop door eigen leden een gevarieerd pro gramma voor het voetlicht werd gebracht. Magere jaren Het afscheid van Elly Twisk in 1958 betekende een ge weldig verlies voor VIOS, omdat zij niet alleen een goede turnster, maar ook een goede trainster was. Terecht werd zij dan ook als eerste tot erelid van de vereniging benoemd. ploeg gevormd met enige goede uitschieters zoals Sjaak Kaandorp. Hij eindigde in 1962 op de tweede plaats bij de Jongenskampioenschappen van het District Haarlem. Ondanks de wat magere jaren vierde VIOS nog wel op 15 juni 1963 op luisterrijke wijze het 40-jarig jubileum. Hoogtepunten waren een druk bezochte receptie, een openbare uitvoering en een feestmiddag voor de jeugd. Door gebrek aan zaalruimte moest er echter in dat jaar een ledenstop worden ingevoerd. Ook bij de dames en de meisjes kwamen er weer een paar talenten naar voren, wat tot enige resultaten leidde. Zo be reikte Annelies Tervoort in 1964 de gedeelde eerste plaats tijdens de Nederlandse Kampioenschappen turnen van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond (NKGB), ter wijl zowel de meisjes- als de damesploeg op de districts kampioenschappen in dat jaar de tweede plaats behaalden. Daarnaast werden de successen van het muziekkorps be jubeld. Het korps ging eindjaren '60 op in de Castricumse fanfarevereniging. De tweede bloeiperiode In 1967 slaagde Els Versteege-Marcker erin om met de hulp van de Heemskerkse Ria de Boer een enthousiaste jeugdige meisjesploeg te vormen. De samenwerking van deze trainsters bleek een enorm succes te zijn en luidde een nieuwe bloeiperiode in. De ploeg werd in 1968 en in 1969 eerste op alle districtskampioenschappen en op de Noord-Hollandse kampioenschappen. De ereleden: 1958 Elly Twisk 1966 Ad Kaandorp 1966 Dorus Schermer 1967 Tinus Hopman 1978 Ton Settels 1983 Frans Harff 1984 Jan Breetveld 1988 Adri Hopman 1992 Wim Korsman 2009 Tan Settels Na het vertrek van Elly Twisk ging het da- mesturnen sterk achteruit in kwaliteit en kwantiteit. Onder leiding van Nel Braken- hoff. Nel Baars, Mia Kaandorp en Els Mar- cker werden er door de damesploeg nog wel wat leuke successen geboekt, maar de grote prestaties bleven uit. Ondertussen had de vereniging het gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat na zo'n 35 jaar verlaten en een nieuw lokaal aan de Juliana van Stolberg straat in gebruik genomen. Ook werd er ge oefend in de gymzaal van de Openbare Lagere school in Bakkum en in die van de Henricus-ULO. Door de vele leiderswisselingen raakte ook de herenafde ling in verval en bleef het niveau van de jongens onder de maat. Na enkele jaren werd er weer een aardige jongens- De damesploeg van VIOS na het behalen van het kampioenschap van Noord-Holland rond 1970. V.l.n.r. staand: Els Versteege trainster), Jolanda Settels, Ineke Lambert, Marga Stam, Ria de Boer trainster), Marjan Hopman, Annet Brakenhojjf, Gonnie Kortekaas en Bernadet Zonneveld; knielend: Joke Kos, Lia Castricum, Tineke Heesterbeek en Marian Glorie.

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 43