Castricum en Bakkum in het nieuws Berichten uit de Alkmaarsche Courant in het jaar 1931 GA8TRICUM. Men deelt ons mede, dat door den mi nister van waterstaat volgens bij het gemeentebestuur ingekomen bericht, is besloten dat het plan tot omlegging van den Rijksweg buiten de kom van Castri- cumcum voorshands niet zal worden uitgevoerd, doch dat het tracé, van den bestaanden Rijksweg door de kom van het dorp sal worden verbeterd. Door de ze beslissing is het dreigend gevaar, dat de weg door de kom van het dorp tpt een dooden weg sou worden gemaakt, afgewend. Een dmnmeerf/e. Voorts is een onderzode ingesteld naar de mogelijkheid en wenschelijkheid van het gra ven van een duinmeertje op het landgoed te Castricun. Als meest geschikte plaats voor het graven van een duinmeertje heeft de rentmeester genoemd een ten noorden van den Zeeweg en ten westen van den Heeren- we£ gelegen duinterrein van ongeveer 20 H.A., waarin door hem een meertje van rond 3.15 H.A. is geprojecteerd, waarvan de vorm gekozen is in verband met hoogtelig ging en aanwezige begroeiing van het ter rein BRAND TE CASTRICUM. Gistermorgen, de tweede maal binnen 24 uur, te ongeveer 5 uur werd door de bewo ners brand ontdekt in het perceel van K. B. aan den Kramersweg te Castricum. De brand greep zoo snel om zich heen dat de bewoner met vrouw en kinderen ijlings het perceel moest verlaten wilde er geen grooter onheil komen. De brandweer was spoedig ier plaatse en tastte het vuur met twee stra len op de waterleiding aan. Van het perceel was echter niets meer te redden. Alleen kon gezorgd worden dat het naast liggende per ceel van P. de Baat, dat zeer groot gevaar liep een prooi der vlammen werd. De bewo ners hebben niets dan een auto kunnen red den en de gereed liggende Zondagsche klee ding. Nog moet een portefeuille met geld in de vlammen zijn opgegaan. De oorzaak is tot heden niet kunnen wor den vastgesteld. Onthulling en overdracht graf steen op het graf van mef. J. Vahl. Gistermiddag had op de Herv. begraaf plaats alhier een korte maar treffende plech tigheid plaats. Het betrof hier n.I. de overdracht en ont hulling van het gedenkteeken, geplaatst door bijdragen van de vrouwen van Castricum op het graf van wijle mej. J. J. Vabl, die op ,61 Juü op zoo treurige wijze om het leven kwam. Zooals men weet had zich het comité dat daartoe in. het leven was geroepen, verzameld op de begraafplaats onder voorzitterschap wart mevr. 1.ommenMaurv. Eerste steenlegging Jeugdherberg Bakkum. Begunstigd doe» fraai herfstweer had gis termiddag in tegenwoordigheid van een uit gelezen publiek de eerste steenlegging van genoemde jeugdherberg plaats, welke ver rijst aan den rand van het mooie provinciale landgoed onder Bakkum. Aanwezig waren de heer Gerhard, lid van Ged. Staten, die deze plechtigheid zou ver richten, daarnaast Mr. Bomans, eveneens lid van Ged. Staten, de heeren Valkering en Dekker, leden van de prov. Staten, Dr. Gun ning, voorzitter van de Ned. Centrale, het ge- heefe bestuur van de commissie Bakkum ae- zer instelling, onder voorzitterschap van Mevr. Aukes, het gemeentebestuur, Castri cum Vooruit, terwijl verschillende van hunne dames vergezeld waren. Door de zorgen van den rentmeester van het prov. landgoed, den heer Vogelensang, was de toegang door een haag van jonge dennenboompjes versierd. Castruum-Bad gereed De in het voorjaar aangepakte bouw van een badhotel aan zee is dezïr dagen gereed gekomen en het hotel geheel geïnstalleerd in gebruik genomen. Het hotel dat door den heer Kockx van Egmond aan Zee werd gebouwd en door de zen ook zal worden geëxploiteerd is opgetrok ken aan de rechterzijde van den Zeeweg aan het begin van den afrit naar zee. Eenvoudig en toch van architectonische waarde verheft zich het gebouw dat door een fraaie en degelijke trap is verbonden met den weg, terwijl daarnaast eenige toegangspaden zijn aangelegd vanaf het wandelpad en naar het parkeerterrein voor de auto's. Beneden, heeft jnen een rtüm restaurant dat in een halven cirkel is gebouwd en uitzicht geeft op de zee, tevens naar de zijde van Eg- mond en Wijk aan Zee. Deze zaal is gezellig gemeubileerd met stemmige rieten meubelen, terwijl daarnaast zich bevindt een knus zaal tje dat ook van in stemmige kleuren gehou den meubelen is voorzien. Gistermorgen zijn op het provinciaal Landgoed onder deze gemeente 50 werkloo- zen uit Haarlem te werk gesteld, die arri veerden met autobussen, welke door het ge meentebestuur van Haarlem zijn ter beschik king gesteld. Tegen 8 uur kwamen de auto',1 aan en heel vlug daarop konden de werklie den de hun ongedragen werkzaamheden aanvangen, zoodat geen kwart uur later al len reeds aan het werk waren. Jammer dat de eerste dag het weer zoo slecht was. wat vcorai voor hen die niet gewend zijn in de buitenlucht te arbeiden ook onder minder gunstige omstandigheden, zeker niet zal zijn meegevallen.

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 22