uit de Leo Toepoelstraat, de Jan Hobergstraat en de Van Ginhovenstraat. Jaap Stuifbergen was de eerste bewoner van de nieuwe Leo Toepoelstraat. Hij heeft daar in een iets aangepast huis nog een aantal jaren zijn winkeltje gehad. Kouwe Bal Lute begon een kroegje op de hoek van de Verlegde Overtoom en de Dorpsstraat. Piet van Duijn zette zijn electronica-winkel voort in een pand op de hoek van de Dorpsstraat en de Torenstraat. De winkel is later overgenomen door de firma Oudejans. In 1951 verkochten Piet van Duijn en zijn vriend Nelis Stolk hun historische grond op de Zanderij voor de bouw van de veiling. Engel Zonneveld kreeg een dienstwoning van het PWN in Heemskerk. De familie Wulp bouwde een nieuwe woning aan de Puikman en zette van daaruit het tuindersbedrijf voort. Zo hebben velen hun weg weer gevonden, maar de herinneringen aan het duindorpje worden nog steeds ge koesterd. Een gedenkteken in een of andere vorm voor De Duinkant zou zeker op zijn plaats zijn. Oud-Castricum wil in ieder geval de geschiedenis van het verdwenen buurtje en zijn bewoners levend houden. Niek Kaan Bronnen: Archief gemeente Castricum, zoals aanwezig in het Regionaal Archief Alkmaar. Heideman, H., Het dorpje aan de duinkant. Alphen aan den Rijn 1986. Jaarboeken Oud-Castricum met de geschiedenis en stamboom van Castricumse families, waaronder Lute, Glorie, Stuifbergen, Wulp en Zonneveld. Utrechts Archief voor documentatie over de aanleg van de spoorlijn. Met dank aan Job Baltus, Gerrit Bos, Rie Brasser-Been tjes, Theo en Joke Glorie, Henk Heideman, Theo van der Himst, Jan de Ruijter en Tinie Hendriks-de Ruijter, Sien Nij man-Zonneveld, Jan de Ruijter, Piet Stuifbergen, Alie Veldt-Zomerdijkf, Niek Veldt, Trien Winkelman, Wim Wulp en Jan Zonneveldf Een beeld van de Zanderij in de jaren zestig. Op de voorgrond de eerste tennisbanen, thans deel van de begraafplaats, de Kramersweg en nog iets verder het veilinggebouw, waar ooit het Slingerpad en het Radiopad liepen. 19

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 21