Rika Glorie-Hopman werd in 1933 voor de kantonrechter gedaagd wegens het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunst. Ze verklaarde dat ze geen risico's nam en dat ze steeds doorver wees naar doktoren. Bovendien vroeg ze geen geld voor haar diensten; ze liet het aan de mensen over om haar te ho noreren. Toch kreeg ze een boete van 200,-. Ze was erg aangeslagen door het vonnis, maar ook daarna kon ze zich niet aan het werk onttrekken. Patiënten uit het hele land bleven haar tot in de jaren zestig opzoeken. Na de oorlog heeft ze aan de Verlegde Overtoom een nieuw huis laten bouwen en ook daar had ze een kamertje voor haar praktijk. Het boshuisje en de boerderij van Bos Er kwam plotseling een einde aan die tijd. In 1943 moest mijn vader om 9.00 uur op het gemeentehuis komen en kregen we de aanzegging dat we er om 12.00 uur uit moes ten zijn. De familie Bos was in 1916 verhuisd van de Mient naar een boerderij dichtbij het boshuisje. De boerderij stond een stukje van de Beverwijkerstraatweg af en zou onge- Het Onderlangs volgend ko men we voorbij het klimduin bij het huisje van Winkelman. Het stond als het ware in het duin. Trien Winkelman: "In 1930 ben ik in het boshuisje geboren. Mijn grootvader Jacob Win kelman heeft er ook gewoond. Het was van de familie Gevers. Er was geen elektriciteit, gas Trien Winkelman (1930). °f waterleiding, zoals bij wel meer huisjes. We hadden een diepe welput voor het drinkwa ter. Het was heel lekker water en veel mensen die van de Papenberg afkwamen, hebben daar hun dorst gelest. Die put kan er nog wel zijn. Mijn vader is getrouwd met Alida Bos, dochter van Gert Bos van de boerderij die daar in de buurt stond. Van huis uit zijn de Winkelmannen niet katholiek. Mijn groot moeder was zelfs kosteres van de protes tantse kerk. Mijn vader is katholiek gewor den op zijn trouwdag. Hij werkte als arbei der onder andere bij de bouw van Duin en Bosch en ook bij de aanleg van de Zeeweg. Ik heb een leuke jeugd gehad daar aan het Onderlangs. Je kon er heerlijk spelen. Ken nissen en familie kwamen vaak op bezoek. De boerderij van Gert Bos stond op de plaats van de kantine van de voetbalclub Vitesse. Op het lange pad naar de Beverwijkerstraatweg hebben in oorlogstijd soldaten uit Mongolië nog leren fietsen. Na de oorlog zette zijn zoon Klaas en later diens zoon Gerrit het bedrijf voort aan de Ruiterweg. Het huisje van Jan Winkelman aan het Onderlangs stond tegen het duin aan. Op de achtergrond de BeverwijkerstraatwegV.l.n.r. Anton van den Berg, Aagje van den Berg-Steijn, Fem Bos, Trien Winkelman, Alida Winkelman-Bos, Gerrit Winkelman, de heer en mevrouw Steijn en geheel rechts Jan Winkelman.

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 17