Jeanne Groentjes-Vleugel Niek Kaan 23 De bewoners van de Ruiterweg organiseren een buurtfeest ter gelegenheid van de oplevering van de gerenoveerde Ruiterweg. September 3 John Hommes stapt op als wethouder vanwege de problemen bij de raadhuisbouw, waarin hij niet lan ger gesteund wordt door coalitiepartner VVD. De PvdA stapt vervolgens uit de coalitie. 9 De planschadeclaims van omwonenden van het complex De Gouden Stulp zijn door de Raad van State op juridische gronden afgewezen. Een extern bureau onderzoekt in opdracht van de gemeente de gang van zaken bij dit bouwproject. 12 Het monumentenweekend is door wethouder Hes geopend in het dorpshuis De Kern, waar Oud-Cas- tricum een tentoonstelling heeft ingericht. 13 Rolf Roos overhandigt zijn boek 'Duinen en men sen' aan de burgemeester in het voormalig jachthuis nabij 'Kijk Uit'. 17 De gemeenteraad benoemt mevrouw Ria Beens- Jansen als tijdelijk wethouder. 17 Bij een overval op de ING-bank in de Burgemees ter Mooijstraat is een medewerkster licht gewond geraakt. 18 Achter de Papenberg is een stuk duin verbrand ter grootte van een voetbalveld. 27 Jan Castricum, medewerker van Radio Castricum 105, is overleden. 27 Start van het twintigste seizoen van jazzconcerten op zondagmiddag in Hotel Borst. Oktober 2 Joh Duijn, veehouder aan de Bleumerweg, op 88-ja- rige leeftijd overleden. 4 Dirk Schotvanger is 100 jaar geworden. 6 Wethouder Christel Portegies decoreert met 'Duur zame opstekers' mevrouw C. Barendsma en de heer G. Hopman. 19 Na een besluit van de gemeenteraad om een extra krediet beschikbaar te stellen, is de vernieuwbouw van het raadhuis begonnen. 26 De gemeente stelt gratis energieboxen met onder andere spaarlampen en een waterbegrenzer beschik baar voor personen met een minimuminkomen. 30 Toneelvereniging Pancratius geeft een jubileum voorstelling ter gelegenheid van het 70-jarig be staan. November 1 Strandpaviljoen 'De Jutter' heeft een metamorfose ondergaan en gaat verder onder de naam 'Strand 10'. 3 Na jarenlang zoeken naar een alternatief heeft de provincie besloten het zweefvliegveld in de duinen te handhaven. 15 Emergo heeft op het landelijk muziekconcours te Zaandam het hoogste aantal punten van alle con coursen tot nu toe over het gehele land behaald. 17 De Stichting Welzijn en de bibliotheek organiseren het Groot Castricums dictee, geschreven door Han Peuskens en voorgelezen door dichteres Elly de Waard. Samuel de Jong, leerling van het Bonhoef- fer College, is deze keer de beste. 19 Het Masterplan Inbreidingen met mogelijke bouw locaties is door de gemeenteraad vastgesteld. 22 Oud-gemeenteraadslid Gerrit de Boer overleden. 22 De Vereniging Vrienden van De Bakkerij koopt café 'Me Tante', vroeger 'De Landbouw'. 24 In de sporthal worden bijna 2000 kinderen gevac cineerd tegen de Mexicaanse griep. December 2 Aan mevrouw Tonny Hendriks, voorzitter van Ten nisclub Bakkum, is het erelidmaatschap toegekend wegens haar inzet gedurende 35 jaar. Johanna's Hof is eigendom geworden van acht vas te personeelsleden, alsmede van Marijke Dokter, dochter van de vorige eigenaren Gerrit en Foekje Dokter. 11 Afscheidsreceptie van Jan Beuvens, die 35 jaar di recteur was van de Montessorischool. 23 Clemy de Rooy is voor haar kookproject voor vluchtelingen in een programma van de Postcode loterij uitgeroepen tot 'Nederlander van het jaar'. 23 Het bestuur van de stichting 'Jumelage Castricum Balatonfüred' treedt af. De afgenomen belangstel ling voor het onderhouden van deze stedenband heeft daarbij een rol gespeeld. 31 Laatste werkdag van Frits Scheffer en Tini Groot, beiden als ouderenwerker en adviseur respectieve lijk 28 en 25 jaar in dienst van de Stichting Welzijn Castricum en daarvoor bij de Stichting Dienstverle ning Ouderen Castricum. 120

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 122