9 De gemeenteraad besluit unaniem tot een officieel raadsonderzoek naar de gang van zaken rond de bouw van het woonwinkelcomplex 'De Gouden Stulp' in de Burgemeester Mooijstraat. 16 Fons Geenevasen van de afdeling Sociale Zaken neemt na 33 jaar afscheid van de gemeente. 16 De aanplant van een door een inwoner geschon ken vleugelnootboom is de laatste handeling voor de herinrichting van het plantsoen langs de Mient, naar een oorspronkelijk ontwerp van landschapsar chitect ir. Hein Otto. 18 Presentatie van de 'Baccummer Banroute' door wet houder Christel Portegies. De route is samengesteld door Ernst Mooij van de Werkgroep Oud-Castricum. 19 Op de Camping Geversduin is door leerlingen van het Clusiuscollege een 'belevingspad' ontwikkeld, waar de natuur op educatieve en avontuurlijke wij ze kan worden ervaren. 29 Aan mevrouw Liesbeth Vink en de heren A. Hop man, J. Huis in 't Veld en J. Feyen wordt een Ko ninklijke onderscheiding uitgereikt vanwege hun maatschappelijke verdiensten. Mei 12 De stichting Dorpshart Castricum is opgericht. De stichting richt zich op de promotie van het oude dorpscentrum. 14 D66 fractievoorzitter Pechtold hijst de 'Blauwe Vlag' op het Castricumse strand. De vlag is een internationale erkenning voor een veilig en schoon strand. In totaal ontvangen 41 stranden en 69 jacht havens deze onderscheiding. 15 De eerste paal voor de renovatie en uitbreiding van het gemeentehuis wordt geslagen door wethouder John Hommes en andere betrokkenen. Daarna keert de stilte terug op het bouwterrein. 17 Bij een verkeersongeluk in Zuid-Afrika komen Ka rin Borst-Glorie en haar dochter Sharon om het le ven. William Borst en zoon Fabian zijn gewond. In Hotel Borst wordt een condoleanceregister geopend. De verslagenheid in Castricum en Bakkum is groot. 27 Afscheidsreceptie voor Joke Vis, die ruim 28 jaar werkzaam was bij de afdeling Sociale Zaken. Juni 1 VVD-fractievoorzitter Fred de Haan vervangt wet houder Christel Portegies gedurende haar zwanger schapsverlof. 2 Het vertrouwde postkantoor aan de C.F. Smeetslaan is gesloten. De taken zijn overgenomen door post- winkels in de Burgemeester Mooijstraat en in het winkelcentrum Geesterduin. 6 De Dubbele Lus vindt voor de dertigste keer plaats. Ingmar Knobbe is de winnaar van deze stratenloop. 7 Feestelijke bijeenkomst in de Tuin van Kapitein Rommel ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan. 9 Een bewoner van het ziekenhuis Dijk en Duin is overleden na een verpleegduur van 62 jaar. 14 Muziekfestival 'Van Dorp tot Kust', georganiseerd door de Skulpers, trekt veel bezoekers. 20 Start van de Kunstfietsroute en de Kunstmarkt bij Toonbeeld. 26 De gemeente organiseert een lokale veteranendag. 29 Sjeng Schalken opent het tennistoernooi Biesterbos Open van TC Bakkum. Juli 7 Het reizend straattheater Karavaan doet Castricum aan. Op verschillende podia rond de dorpskerk wordt voor een groot publiek opgetreden. 8 Het gemeentebestuur maakt bekend dat de overeen komst met de architect van het raadhuis is ontbon den. De burgemeester neemt de portefeuille ver nieuwbouw over van wethouder John Hommes. Het leegstaande gemeentehuis wordt tijdelijk bewoond door anti-kraakwachten. 24 Landschap Noord-Holland heeft het oude raadhuis verkocht. Het is de bedoeling hierin een kleinscha lig hotel te vestigen. Ook kunnen er straks weer hu welijken worden voltrokken. 31 Een team van de reddingsbrigade 'De Strandlopers' heeft zes kinderen tussen 6 en 18 jaar uit zee gered. Ze konden door de sterke stroming het strand niet meer bereiken. Augustus 1 In het duingebied grazen 160 indrukwekkende Schotse Hooglanders. De eigenaar Hans Loghies geeft aan vijftig belangstellenden uitleg hoe je de dieren het beste tegemoet kunt treden. 8 Jeu de Boules Vereniging 'De Stetters' viert het 20-jarig bestaan met een groot toernooi. 9 Het jongerencentrum De Bakkerij houdt een klein schalig popfestival 'Uit je Bak' in het Willem de Rijkeplantsoen. 14 Na de afbraak van het timmerdorp is een oude tradi tie in ere hersteld: de verbranding van het afvalhout. 16 Chris Hollaender, vele jaren lid van de gemeenteraad en bestuurslid van de Muziekschool, is overleden. 119

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 121