Kroniek 2009 van Castricum Januari 1 De kern Castricum-Bakkum telt 22.690 inwoners, 66 minder dan op 1 januari 2008. I De afdeling terreinen van het PWN, tegenwoordig de sector Natuur Recreatie, bestaat 75 jaar. Er werken nu zo'n 50 mensen. 4 Op de nieuwjaarsreceptie reikt de burgemees ter gemeentelijke waarderingsspelden uit aan het tweesterrenrestaurant Apicius en de muziekvereni ging Emergo. Het Jos van Beest Trio verzorgt de muzikale omlijsting van de receptie. 9 Meriam Mulders neemt afscheid als voorzitter van de Castricumse hockeyclub en wordt opgevolgd door Arjen Veter. II Bij de halve marathon van Egmond, dit jaar onder ijselijke omstandigheden gelopen, behalen Hilda Kibet en Michel Butter een tweede plaats. 18 Tijdens de receptie van de 75-jarige Kennemer Ijs baan mag het bestuur de Koninklijke erepenning in ontvangst nemen. 22 Gerrit Muizelaar, oud-wachtmeester van de Rijks politie, is op 81-jarige leeftijd overleden. 23 De eerste uitdeling in Castricum van voedselpak ketten door de Voedselbank IJmond-Noord. 28 Juf Antoinette van Boxtel van de Toermalijn neemt na 40 dienstjaren afscheid van het onderwijs. 29 Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het ziekenhuis Duin en Bosch is er een programma samengesteld met lezingen, rondleidingen en een reünie van oud-personeelsleden. Voorts is er een ju bileumboek uitgegeven, getiteld 'Een eeuw hoofd zaken'. Februari 8 In een grote feesttent op de Brink vindt voor de derde keer het Sociaal Carnaval plaats. 11 De gemeente Castricum besluit geen gebruik te ma ken van het voorkeursrecht tot koop van het oude raadhuis en Landschap Noord-Holland biedt het gebouw nu te koop aan. De Werkgroep Oud-Cas- tricum is er teleurgesteld over en maakt dat aan het gemeentebestuur kenbaar. 15 Meervoudig Nederlands kampioen hardlopen Mi chel Butter en Europees kampioene Hilda Kibet worden tot sportman en sportvrouw van het jaar 2008 gekozen. Talent van 2008 is de atlete Lentine Klaassen. Sven Jonker is meest succesvolle gehan dicapte sporter. De titel sportteam 2008 gaat naar de Colts van de Castricumse Rugbyclub, die kampioen van Nederland zijn geworden. 21 Een bonte carnavalsstoet is weer door de straten ge trokken. Pieter Kooiman wordt onderscheiden in de Orde van de Luie Bul. 24 De jubileumeditie van de ouderenmiddag van de supportersvereniging Blauw-Zwart is een groot feest geworden. Er komen meer dan 100 ouderen naar de kantine op de Puikman. Maart 1 Open dag op de camping Geversduin ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan. 5 Rob Glass stapt uit de PvdA-fractie in de gemeente raad en gaat als eenmansfractie verder. 6 De Castricumse Oratorium Vereniging zet de vie ring van het 40-jarig jubileum luister bij met een uitvoering van 'Die Jahreszeiten' van Joseph Haydn in de Pancratiuskerk. 13 Adri Hopman wordt als voorzitter van de Onderne mersfederatie opgevolgd door Erik Minnema. 20 Tijdens de ledenvergadering van de Castricumse Amateurtuinders Vereniging zijn Loek Zonneveld en Niek Schumacher benoemd tot erelid. 21 In het kader van de landelijke Opschoondag wordt zwerfafval rondom het Winkelcentrum Geesterduin opgeruimd door raadsleden, winkelmedewerkers en andere vrijwilligers. 27 De gemeente heeft een webwinkel in gebruik ge nomen, waardoor burgers een aantal producten en diensten digitaal kunnen afnemen. 31 De burgemeester verricht de officiële opening van het verbouwde 'Oude Theehuys' op het terrein van Duin en Bosch. April 4 Harald van Rees, mede-eigenaar van restaurant Blinckers, is op 48-jarige leeftijd overleden. 118

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 120