Antoinette van Boxtel Hans Boot zoek lag bij de stamboom van de familie De Nijs. Voor de publicatie van stambomen werden ook tientallen families bezocht voor aanvullende informatie en foto's. Ook dit jaar werd er elke maand een persbericht in de kranten geplaatst in verband met de openstelling en de tijdelijke tentoonstellingen op de eerste zondag van de maand. De lokale radio- en tv-zender werd hiervan tevens in kennis gesteld. In 2009 bezochten circa 1700 bezoekers de open dagen. De werkgroep leverde ook dit jaar vier keer een artikel voor de rubriek 'Langs de Schulpvaart' in het Nieuwsblad voor Castricum. Dit jaar waren de onderwerpen: de her komst van de Overtoom, het verdwenen buurtje Duinkant, de boerderij Zeeveld en de geschiedenis van de Dorps straat. Onze website werd in het afgelopen jaar 18.500 keer be zocht. Taakgroep educatie en tentoonstelling De tijdelijke tentoonstellingen trokken ook in 2009 veel bezoekers. De thema's in januari en februari waren de 'Popmuziek in de zestiger jaren' en de 'Kunstschuilkel der', gebaseerd op twee artikelen in het 31e jaarboek. Het archeologisch spreekuur tijdens de tentoonstelling 'Spitten in de bodem van Castricum' vond in maart en april plaats en was een groot succes. Nog groter was de belangstelling voor het optreden van het Shanty- en folksongkoor 'De Skulpers' tijdens de ten toonstelling over de schelpenvisserij, die in de maanden juni, juli en augustus werd gehouden. In samenwerking met Dorpshuis De Kern verzorgde de werkgroep tijdens de Open Monumentendagen de ten toonstelling 'Castricum op de kaart', waarbij veel aan dacht was voor de historie van het dorpshuis. In november en december waren het 100-jarig bestaan van psychiatrisch ziekenhuis Duin en Bosch, de VVV en de tennisverenigingen de belangrijkste onderwerpen van de expositie op de open dagen. Deze onderwerpen zijn terug te vinden in het 32e jaarboek, dat in november was ver schenen. Wat educatie betreft, hebben diverse scholen een bezoek gebracht aan De Duynkant. De Pax Christi basisschool te Limmen kwam op 7 april langs op en kreeg uitleg over de Tweede Wereldoorlog in Castricum. Op 3 juni werd een brugklas van het Clusiuscollege ont vangen voor het maken van een fietstocht door duin, dorp en polder. Daarnaast werd De Duynkant op respectievelijk 8 juni en 15 oktober bezocht door leerlingen van de Paulusschool en het Jac. P. Thijssecollege voor een educatief programma. Op 15 en 26 november werd medewerking verleend aan 'Een rondje cultuur' voor leerlingen van het Bonhoeffer- college. Tot slot is er door werkgroepleden een bijeenkomst van erfgoedcoördinatoren in het basisonderwijs bijgewoond. Bestuur, leden en donateurs Op 31 december 2009 was het bestuur als volgt samen gesteld: F. Duffhues, voorzitter Mevr. A.H.A.M. van Boxtel, secretaris J.H. Ebels, penningmeester H.A. Boot, lid P.A. Levi, lid L. Zonneveld, lid Aan de werkavonden in De Duynkant en andere activitei ten werd door vijfentwintig werkende leden deelgenomen. Op 31 december 2009 bedroeg het aantal donateurs onge veer 1200. Aan onze leden en donateurs komt veel dank toe voor hun inzet en hun bijdrage aan de Stichting Werkgroep Oud- Castricum in het afgelopen jaar. Veel belangstelling voor het archeologisch spreekuur.

Jaarboek Oud Castricum | 2010 | | pagina 119