Van oudsher bemiddelde de VVV vooral bij de verhuur van vakantieverblijven. Vanaf 1990 was het accent, naast promotionele activiteiten, steeds meer komen te liggen op dienstverlening, informatievoorziening en theaterboekin gen. De tijd dat zomerhuisjes druk bevolkt werden met vooral Duitse toeristen en hele gezinnen (delen van) hun huis verhuurden, behoorde tot het verleden. Automatisering vroeg de aandacht, waarvoor grote inves teringen nodig waren. Er ontstond behoefte aan verbre ding van het draagvlak, waarvoor aan samenwerking met de ANWB werd gedacht Het zou nog een aantal jaren van overleg en afwegingen in beslag nemen, maar in 1996 werden er belangrijke stap pen gezet. Er kwam een overeenkomst met de ANWB tot stand en er werd een nieuwe werkruimte gevonden in de Rabobank aan de Dorpsstraat. Er gloorde een nieuwe toe komst. De opening van de ANWB-vestiging op 23 april 1996 werd groots aangepakt. In een open koets maakten burgemeester Schouwenaar, ANWB directeur Nouwen, voorzitter Rieke en hoofdinformatrice Irma van Wanrooy een tochtje door het dorp. Begonnen werd met besprekingen over een fusie met de Regio VVV. In 2005 werd overeenstemming bereikt over een overdracht van promotie en marketing taken. Een vol ledige fusie bleek nog een brug te ver te zijn, vooral omdat er nogal wat onzekerheden waren over de toekomstige ac commodatie. Verhuizingen De verhuizing naar de Rabobank in 1996 was een stap vooruit. Toen de bank in 2003 ging verbouwen en de WV- ANWB moest verkassen, kon een naburig pand worden gehuurd, dat voor het nieuwe winkelhart 'Bakkerspleintje' Eind 2001, enkele maanden voordat de fusie met de ge meenten Akersloot en Limmen een feit zou zijn, stelde de raad aanvullende middelen beschik baar en was de WV-ANWB vestiging definitief gered. De afgetreden bestuursleden wer den in 2002 opgevolgd door nieuwe bestuursleden, aange zocht door toen oud-wethouder Bert Meijer, die zelf voorzitter werd. Dreigende sluiting Na enige tijd bleek dat het nieuwe samenwerkingsverband toch niet het einde betekende van de financiële problemen. Het water steeg het bestuur zo tot de lippen, dat een fail lissement in zicht kwam. Het gemeentebestuur stond ook niet direct klaar met aanvullende subsidie. Het bestuur zag geen andere oplossing dan sluiting per 1 januari 2001; het personeel werd ontslag aangezegd en de overeenkomst met de ANWB werd opgezegd. De informatrices accepteerden niet dat hun kantoor, waar in Castricum zoveel mensen gebruik van maakten, zou worden opgeheven en verza melden handtekeningen. Heel veel Castricummers tekenden protest aan tegen de sluiting. De gemeente schrok daar ook voor terug en besloot een na der onderzoek uit te voeren. In afwachting daarvan werden de tekorten in 2000 en 2001 nog gedekt. De ontslagen werden voorlopig weer ingetrokken. De opening van het nieuwe kantoor van de WV-ANWB in de Rabobank in 1996 werd onder meer gevierd met een rij tour. V.l.n.r.: burgemeester Schouwenaar, directeur ANWB Nouwen, voor zitter VWRieke en hoofdinformatrice Irma van Wanrooy-Laan. Zo'n vier jaar was de VW-ANWB gevestigd in het inmiddels gesloopte pand Dorpsstraat 54. 59

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 61